تصاویری از نسل جدید سرفیس پرو؛ تغییرات رادیکال در کار نیست

صبح امروز حساب کاربری evleaks@ در توییتر تصاویری منتشر کرد که بر اساس ادعای گرداننده آن، متعلق به سری جدید تبلت های سرفیس پرو از کمپانی مایکروسافت هستند. با توجه به گزارشات صحیح قبلی این حساب کاربری می توان تا حدود زیادی از صحت تصاویر اطمینان داشت، اما این عکس ها نکات قابل توجهی را نیز مشخص می کنند.

اولین و بدیهی ترین نکته آن است که مایکروسافت قصد دارد به زودی تغییراتی در تبلت های محبوب سرفیس پرو ایجاد کرده و دستگاه های جدیدی را به خط تولید محصولات خود اضافه کند. اما در نگاه بعدی و با توجه به دو تصویر که از دو نمای مختلف منتشر شده باید گفت سرفیس پروی بعدی از نظر ظاهری هیچ تفاوتی با سرفیس پرو 4 نخواهد داشت. این نکته می تواند شایعات قبلی که به "بروزرسانی سخت افزاری" بودن سرفیس پروهای بعدی منتشر شده بود تایید نماید. در درجه بعدی نیز عکسی که از زاویه کناری دستگاه منتشر شده نشان می دهد مایکروسافت همچنان تمایلی به استفاده از پورت USB-C نداشته و باز هم شاهد به کارگیری از پورت های USB نسل سوم در این دستگاه خواهیم بود. مایکروسافت پیشتر نیز در لپ تاپ های سرفیس از پورت USB-C استفاده نکرده بود و در پاسخ به انتقادات در این زمینه اعلام کرده بود با این که USB-C بدون شک آینده ارتباطات دیجیتال خواهد بود اما بازار امروز نیاز بارزی به استفاده از این پورت ندارد و کاربران برای یک تغییر اینچنینی هنوز آماده نیستند.

در نتیجه باید گفت سرفیس پروی بعدی نه با نام Surface Pro 5، بلکه با نامی شبیه به سرفیس پرو 4 و احتمالا با پسوندی برای تاکید بر ویژگی های بروز شده آن معرفی خواهد شد. از جمله تغییرات قابل پیش بینی می توان به معرفی پیکربندی های متفاوت با حافظه رم و یا حافظه داخلی بیشتر و همچنین به کارگیری پردازنده های نسل جدید اینتل اشاره کرد.

(40 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.