اجرای طرح رجیستری تبلت‌های سیم‌کارت خور

تا روز شنبه 26 اسفند ماه تمام برندهای تولیدکننده گوشی های هوشمند که بیش از نیمی از درصد بازار موبایل را به خود اختصاص داده اند، به جز سامسونگ، مشمول طرح رجیستری خواهند شد. در آخرین فاز در سال 96، رجیستری گوشی های سونی، شیائومی و تکنو از شنبه آینده عملی خواهد شد. اما تا امروز تصمیمی در خصوص تبلت های سیم کارت خور گرفته نشده بود. حالا حمیدرضا دهقانی نیا، معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا از رفع موانع واردات تبلت و اجرای طرح رجیستری برای این دستگاه ها خبر داد.

دهقانی نیا عنوان کرد که برای ساماندهی بازار دستگاه های سیم کارت خور به دنبال مکانیزمی برای اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن تبلت ها هستیم. او افزود: در فرآیند رجیستری تبلت هم اکنون با موضوع تصحیح و تطبیق فرآیند رسمی واردات این محصول مواجه هستیم که پس از انجام اقدامات مقتضی رجیستری تبلت نیز آغاز می شود. دهقانی نیا مشکل واردت رسمی تبلت های برندهای معتبر را شارژهای سه تیغه آنها عنوان کرد و گفت:

 مشکلی که هم اکنون در واردات رسمی تبلت وجود دارد این است که تبلت های با برند تجاری معتبر با شارژر سه تیغه وارد کشور می شوند اما استاندارد کشور ما این شارژرها را مورد پذیرش قرار نمی دهند و باید شارژر دو تیغه باشد. اما مشکل اینجاست که تولید این شارژرها از ابتدا به صورت سه تیغه بوده است. در این راستا یکی از موانعی که واردات رسمی این کالا را با مشکلاتی همراه کرده، این موضوع است.

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا با اشاره بر اینکه باید به سمت کنترل کردن بازار تبلت و شفاف سازی این بازار پیش خواهند رفت افزود که قانون رجیستری مربوط به تمامی تجهیزات سیم کارت خور می شود و هم اکنون تبلتی وجود ندارد که مردم از آن استفاده کنند و سیم کارت خور نباشد به همین دلیل موضوع رجیستری این کالا در دستور کار قرار دارد اما زمان انجام آن در سال آینده به رفع موانع واردات رسمی این کالا برمی گردد.

 

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا اگر میدانست که تیغه سوم سه شاخه لوازم برقی خارجی چه کاری انجام میدهد هرگز از استاندارد ایران سخن نمیگفت !!!! :l:l:l

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از تایید مدیریت منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.