محبوبیت تبلت‌ها روز به روز در حال کاهش

مطمعنا چند سال پیش با این عنوان خبری روبه‌رو شده‌اید "محبوبیت تبلت‌ها روز به روز در حال افزایش است". اما امروز برعکس این تایتل را می‌بینید. شاید باورش سخت باشد اما این مسئله واقعیت دارد که در حال حاضر برخلاف گذشته که محبوبیت تبلت‌ها دائما در حال افزایش بود، در حال کاهش است. به‌گونه‌ای که برخی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده این دیوایس تصمیم گرفته‌اند دیگر چنین محصولی را تولید کنند و بازار بزرگی که روز به روز در حال کوچک‌ترشدن است خارج شوند. یکی از این شرکت‌های بزرگ، کمپانی ایسوس است.

البته بهتر است که برای جمله کاهش محبوبیت تبلت‌ها، یک استثنایی هم قائل شویم چراکه باتوجه به وجود دو نوع سیستم‌عامل اندروید و iOS برای دیوایس‌هایی که در اختیار داریم، می‌توان گفت که فروش تبلت‌های اندرویدی در حال کاهش است و دیگر مانند گذشته حس و حال خوبی ندارد درصورتی که تبلت‌های iOS‌ایی که کمپانی اپل آن‌ها را طراحی و تولید می‌کند هنوز هم مانند گذشته تازه نفس هستند چراکه کمپانی اپل و محصولاتی که تولید کرده است همیشه خاص بوده‌اند و هستند. مسئله پیش‌آمده دقیقا همین جاست که تبلت‌های اندرویدی به دلیل عدم توانایی بالا در رقابت با آیپدها ضعیف هستند از این‌رو محبوبیت آن‌ها در بین کاربران کاهش پیدا کرده است و موجب شده است که فروش تبلت‌ها کاهش پیدا کند و در مقابل فروش آیپدها همچنان مانند گذشته با رشد بالایی همراه باشد. به همین دلایل، کمپانی ایسوس تصمیم گرفته است که از بازار طراحی و تولید تبلت خارج شود و از دنیای تبلت‌های اندرویدی برای همیشه خداحافظی کند.

پایگاه تایوانی ePrice مبنی بر گفته‌های کانال‌های توزیع ایسوس گزارشی را تهیه کرده است. در این گزارش اینچنین آمده است که کمپانی ایسوس قصد دارد تمامی خطوط تولید تبلت را تعطیل کند. بنابراین باید بگوییم که متاسفانه از نسخه ذن‌پد که این کمپانی وعده معرفی و رونمایی از آن را داده بود خبری نیست.

البته خیلی عجیب است که کمپانی ایسوس که یکی از کمپانی‌های مطرح در زمینه طراحی و تولید تبلت بود، حالا با کاهش محبوبیت این دیوایس باید بازنده این داستان باشد. اما اگر به میزان فعالیتی که کمپانی اپل در این زمینه دارد نگاهی بیاندازیم می‌بینیم که خیلی هم عجیب نیست چراکه کمپانی اپل 40 درصد از سهم بازار تبلت را در دست خود دارد. بنابراین کناره‌گیری کمپانی ایسوس از این بازار باوجود تولید تبلت‌های اندرویدی باکیفیت و مقرون‌به‌صرفه بدیهی است. 

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.