سنسور 120 مگاپیکسلی کانن قابلیت های فیلم های علمی تخیلی را به دوربین ها می آورد

کمپانی کانن از سال 2010 تا کنون تلاش کرده در رقابت برای ساخت سنسورهای با دقت بالا حرف اول را در جهان داشته باشد. برای مثال کانن اولین شرکتی است که یک سنسور قدرتمند 250 مگاپیکسلی را معرفی کرده که می تواند از چند کیلومتری تصاویر زوم شده ای با کیفیت بسیار خوب ثبت کند. این شرکت حالا با سنسور جدید خود قابلیت های نمایش داده شده در فیلم های علمی تخیلی را به دوربین های دیجیتال آورده است.

سنسور مورد نظر دارای دقت 120 مگاپیکسل بوده و 120MXS CMOS نام دارد. به صورتی دقیق تر تعداد پیکسل های موثر در این سنسور 13280 در 9184 است و به خوبی نشان می دهد حتی با زوم دیجیتال چه اندازه اطلاعات در یک عکس به دست خواهید آورد. در شرایطی که چنین سنسوری برای عکاسی امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهد، امکان عکاسی با سرعت 10 فریم در ثانیه باعث می شود قابلیت هایی که در فیلم هایی مانند Blade Runner و CSI دیده ایم در دنیای واقعی نیز در دسترس باشند. اگر به این نوع فیلم ها علاقه دارید حتما متوقف کردن یک ویدئو توسط پلیس و سپس زوم بسیار زیاد روی آن بدون افت کیفیت برای تشخیص چهره یک تبهکار یا مجرم را به یاد خواهید آورد.

به گفته کانن با استفاده از 28 کانال خروجی سیگنال دیجیتال بر روی چیپ APS-H می توان از این سنسور ویدئوهایی با کیفیت 13K در حالت 10fps پخش کرد. در چنین شرایطی فرمت خروجی دارای حجم 9 مگابایت به ازای هر فریم خواهد بود و به این ترتیب جزئیاتی 60 برابر بیشتر از سنسوری با دقت 1080p در فیلم ها وجود خواهد داشت. در صورت ترکیب این سنسور با تکنولوژی های تشخیص چهره و استفاده از رایانه های پر قدرت می توان از آنها برای نیروهای پلیس امنیتی استفاده کرد. بر اساس اعلام کانن این سنسورها به زودی در اختیار خریداران قرار خواهند گرفت.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.