شروع انقراض: کنون EOS R، اولین دوربین فول فریم بدون آینه خود را معرفی کرد

کنون امروز از اولین دوربین فول فریم بدون آینه و لنزهای جدیدش با نام EOS R رونمایی کرد. پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از معرفی دوربین های فول فریم بدون آینده رقیب، یعنی نیکون، حالا با معرفی EOS R توسط کنون، می توان اینگونه برداشت کرد که هر دو کمپانی بزرگ ژاپنی سازنده دوربین، بالاخره بعد از چند سال از معرفی دوربین های بدون آینه سونی و فوجی فیلم بر حس شک و دودلی خود چیره شده اند و به این بخش از صنعت دوربین سازی ورود کرده اند.

همانطور که پیش از در خبرها اعلام شده بود، دوربین EOS R دارای سنسور فول فریم 30.3 مگاپیکسلی با رنج ISO صد تا 40 هزار است. این سنسور از فوکس خودکار dual-pixel بهره می برد که با پردازنده تصویری DIGIC 8 ساخت کنون همراه شده است. صفحه نمایش لمسی تماماً قابل چرخشی، صفحه نمایش الکترونیکی OLED منظره یاب و پنل نمایشگر اطلاعات در قسمت بالا از دیگر امکانات این دوربین به حساب می آید.

در حالیکه به نظر میرسد EOS R خیلی باریک تر از دوربین های DSLR باشد، سیستم کنترلی آن متفاوت با آن چیزی است پیش تر در این دوربین ها دیده بودیم. بیشترین تغییر را در قسمت زوم، فوکس دستی و دیگر تنظیمات مربوط به لنز می توانیم مشاهده کنیم. قابلیت جدید به شما این امکان را میدهد که توسط یک حلقه کنترلی تنظیمات لازم برای این بخش ها را مانند دیافراگم از خود لنزها اعمال کنید. البته در سمت چپ پشت دوربین یک نوار کنترلی قرار گرفته است که برای کاربردهای متفاوت دیگری استفاده خواهد شد.

اولین لنزهای دوربین EOS R عبارتند از: 24-105mm f/4 L، 50mm f/1.2 L، 28-70mm f/2 L و 35mm f/1.8  ماکرو. کانن همچنین سه آداپتور برای درگاه های لنزهای EOS SLR عرضه کرده است که یکی از آنها  برای حلقه کنترل EOS R است. بدنه تنهای این دوربین 2299 دلار قیمت خواهد داشت، اما اگر بخواهید آن را با لنزهای 24-105 mm تهیه کنید باید 3399 دلار بپردازید. فروش EOS R از واخر اکتبر (اوایل آبان ماه) آغاز می شود، البته امکان پیش خرید آن از 12 سپتامبر (21 شهریور) وجود دارد.

(7 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.