اینتل برای سازگاری چیپست H310 با ویندوز 7 آستین بالا زد

ویندوز 7 همچنان یکی از پر استفاده ترین نسخه های ویندوز است که دست کم در بین گیمرهای چینی، بسیار پر طرفدار است. از سوی دیگر مایکروسافت به هیچ وجه تمایلی برای پشتیبانی از آن در سخت افزارهای جدید نداشته و خواهان حرکت به سوی ویندوز 10 است. با این وجود اینتل به عنوان یکی از شرکای تجاری مایکروسافت، بدون سر و صدا یک چیپست را با هدف سازگاری با ویندوز 7 معرفی کرده است؛ این معرفی نه رسمی، بلکه برای تولید کنندگان مادربرد خواهد بود.

چیپست مورد نظر Intel، مدل H310 است که در حال حاضر در مادربردهای ارزان قیمت و میان رده استفاده می گردد. نسخه جدید چیپست H310 با عناوین H310C یا H310 R2.0 توزیع می گردد. در کنار این چیپست که با سیستم عامل Windows 7 سازگار است، درایور INF Update Utility، کنترلر USB 3.0، کنترلر SATA AHCI و درایورManagement Engine Interface نیز ارائه می گردد.

با تمام این احوال، درایور گرافیک داخلی UHD 6xx برای CPUهای این شرکت ارائه نشده و کاربران باید از یک کارت گرافیک مجزا استفاده نمایند؛ هر چند که به طور حتم بسیاری از سیستم ها، خصوصا سیستم گیمرها به یک کارت گرافیک مجزا مجهز شده است. در نهایت کاربرانی که به سیستم عامل ویندوز 7 میخ شده اند، می توانند مادربردهایی با تراشه جدید H310 را تهیه نمایند.

(5 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.