اختصاصی: بررسی تلویزیون 55UH65200GI از ال جی (خانواده ها همین و حرفه ای ها گزینه بعدی را انتخاب کنند)

بهترین تلویزیون محصولی است که بتواند کنتراست عالی داشته باشد، رنگ ها با دقت و وسعت بیشتر به نمایش در آیند، حداکثر روشنایی چه در محتوای معمولی و چه محتوای HDR بالا باشد به طوری که محیط اطراف بر تصویر آن تاثیری نداشته باشد، از نرخ بالایی در بازسازی برخوردار باشد و غیره. بعله تمام این موارد را اگر تلویزیونی در خود داشته باشد باید آنرا بی شک بهترین گزینه برای خرید دانست. اما یک نکته این وسط وجود دارد و آن این است که تمام این موارد چقدر برایتان آب می خورد؟. دقیقا همین مورد آخر است که باعث شده است دست بسیاری از خانواده ها به این محصولات نرسد پس چه گزینه ای بهتر از این که سطح انتظارات خود را کمی پایین بیاورید و با مبلغ کمتر تمام ویژگی های گفته شده را در یک سطح پایین تر تهیه کنید. باور کنید با این شرایط باز هم می توان از دیدن فیلم ها لذت برد. تنها تفاوت تماشای فیلم با یک تلویزیون پرچمدار و یک تلویزیون اقتصادی این است که شما در تلویزیون پرچمدار بجای این که از دیدن فیلم لذت ببرید، از کیفیت بالای تلویزیون میخکوب شده اید ولی در محصولات اقتصادی می توانید به راحتی فیلم را نگاه کنید و تحت تاثیر داستان آن قرار گیرید!.

معرفی

در سال 1958 شرکتی با نام گلدستار تاسیس شد که امروزه آن را با نام ال جی می شناسیم. گلداستار در سال 1959 اولین محصول خود را روانه بازار کرد و پس از آن هر ساله محصولات جدیدی را به عنوان اولین ها در کره تولید کرد. در سال 1968 بود که گلداستار به بیرون از مرز های کره رفت تا بازار بین المللی را تجربه کند. این تجربه طولی نکشید تا گلداستار در مدت زمان محدودی به اولین شرکت در زمینه الکترونیک تبدیل شود. سال 1997 سالی بود که گلداستار نام ال جی الکترونیک را برای خود انتخاب کرد تا با نامی مخفف و آسان برای تمام زبان ها و گویش ها، راهش را بیش از پیش در بازار بین المللی باز کند. امروزه ال جی با تولید محصولات انبوهی که در سبد خود دارد جزء بزرگترین تولید کنندگان الکترونیک در دنیا محسوب می شود. دفتر مرکزی ال جی واقع در سئول کره جنوبی و از نوع سهانی عام است و نماینده فروش و خدمات پس از فروش آن در ایران شرکت نام آشنا گلدیران است.

نمای بیرونی و بسته بندی

جعبه همچون تمام جعبه های تلویزیون های ال جی دارای رنگ خام است که در بخشی از آن چاپی در نظر گرفته شده است. در این بخش نمایی کامل از تلویزیون به همراه نام و رده آن دیده می شود. ویژگی هایی همچون سیستم عامل، باریک بودن، مدیریت رنگ پیشرفته، پشتیبانی از فایل های HDR و رزولوشن تصویر درج شده است.

طراحی

جعبه تلویزیون را باز می کنیم و اولین مواردی که به چشم می خورد پایه و قطعه اتصال پایه به بدنه است که آن ها را از جعبه خارج می کنیم. بعد از آن نوبت لوازم دیگر همچون کنترل، دفترچه راهنما، تعداد 8 پیچ برای پایه و اتصال آن به بدنه تلویزیون، بند مدیریت کابل، کابل برق، باتری و قطعه ای پلاستیکی برای زیر پایه است که در پلاستیکی همه آنها جمع آوری شده اند.

حال نوبت به تلویزیون می رسد. این تلویزیون 55 اینچ را بهتر است که به تنهایی از جعبه خارج نکنید و قبل از در دست گرفتن کار یکی از افراد خانواده را صدا کنید. البته قبل از هرچیزی باید بگوویم که نصب تلویزیون های ال جی به صورت رایگان انجام می شود و حتما نصب آن را به یکی از نمایندگی های ال جی در شهرتان بسپارید تا هم خیالتان از نصب تلویزیون راحت باشد و هم ضمانت دستگاه با مهر نمایندگی استارت بخورد.

اما از آنجا که تلویزیون را برای بررسی از دفتر ال جی گرفته بودیم، به تنهایی این جعبه جادویی را از جعبه خارج کردم. خارج کردن تلویزیون مورد بحث با ابعاد 1240x721x60.9  میلی‌متر و وزن 16.5 کیلوگرم برای نگارنده که فردی قوی هیکل نیستم کمی مشکل بود. بعد از خارج کردن تلویزیون پوشش محافظ را از روی آن برداشته و پایه تلویزیون را نصب کردم.

یکی از مزیت هایی که ال جی برای این سری از تلویزیون های خود در نظر گرفته است استفاده از دو پنل برای نصب پایه یا نصب تلویزیون بروی دیوار است. این موضوع به این معنی است که پشت تلویزیون در محل نصب پایه به بدنه تلویزیون جایگاهی قرار گرفته است که به طور پیش فرض پنلی صاف بروی آن نصب شده است تا این بخش از تلویزیون خالی نباشد که می توان از این حالت در نصب دیواری تلویزیون بهره گرفت (البته صرفاً به عنوان زیبایی و خالی نبودن قاب پشت است و هیچ کاربر دیگری ندارد) و اگر هم بخواهید پایه رومیزی را بروی بدنه پیچ کنید باید اول پنل از پیش نصب شده را از بدنه جدا کرده و بعد اقدام به نصب پایه به بدنه تلویزیون کنید. 

 

برای نصب این پایه ابتدا باید پایه اصلی را به پنل اتصال به بدنه توسط 4 پیچ محکم کنید و بعد کل مجموعه را به بدنه آن هم با 4 پیچ دیگر محکم کنید. بعد از نصب پایه می توانید چهره نهایی این محصول را مشاهده کنید. طراحی پایه با تلویزیون در همخوانی کامل به سر می برد و چهره خوبی را به منزل شما می دهد. پایه این تلویزیون به تنهایی وزنی برابر با 1.7 کیلوگرم وزن دارد که با احتساب وزن تلویزیون جمعا با وزنی برابر با 18.2 کیلوگرم طرف هستید.

پایه تلویزون با ساختاری مانند فلز برس خورده نمای خوبی را به این تلویزیون بخشیده است اما ساختار اصلی آن از جنس پلاستیک است. البته اصلاً نگران نباید زیرا ال جی زیر پایه را با قطعات فلزی برای ایستا نگه داشتن تلویزون مجهز کرده است. طراحی منحنی پایه، ابعاد آن و استفاده از قطعات فلزی در زیر آن باعث شده است تا تلویزیون در جای خود پایدار قرار گیرد و کوچک ترین حس نا امنی را در ذهن کاربر ایجاد نکند.

ال جی طراحی این محصول را به خوبی انجام داده است و با قابی فلزی براق که برای لبه ها در نظر گرفته است، همخوانی خوبی را با پایه ایجاد کرده است. در کل تلویزیون نسبت به ابعادی که دارد نازک است البته نه به اندازه ای که ال جی از آن به عنوان فوق باریک یاد کرده است اما می توان آن را نسبتاً باریک دانست.

در پشت تلویزیون قابی پلاستیکی براق با بافت ستاره ای قرار گرفته است که می توان بروی آن مواردی همچون درگاه ورودی برق محصول، پنل پورت های ورودی و خروجی، پنل ورودی با سه پورت، نشان ال جی، محلی افقی برای دفع حرارت تولید شده و تعداد 4 جا پیچ برای نصب براکت دیواری را مشاهده کرد.

در پنل پورت ها می توان یک ورودی آنتن، یک پورت HDMI، یک پورت USB، پورت شبکه، خروجی اپتیکال صدا، ورودی کامپوننت به همراه ورودی صدا و یک خروجی هدفون را مشاهده کرد.

در پنل پورت های ورودی جانبی می توان یک پورت USB را به همراه دو پورت HDMI مشاهده کرد. قابل ذکر است که پورت های HDMI قابلیت پشتیبانی از فایل های HDR را دارا می باشند.

اگر می خواهید تلویزیون را بروی دیوار نصب کنید سعی کنید براکتی را تهیه کنید که در صورت نصب، تلویزیون کمی از دیوار فاصله داشته باشد تا بتوانید از پورت های ورودی این محصول استفاده کنید در غیر این صورت نمی توانید بخشی از این ویژگی ها را در دسترس داشته باشید.

و اما در نمای روبرو و در زیر نشان ال جی، نشانگری برای اعلام روشن یا خاموش بودن تلویزیون قرار گرفته است و با روشنایی قرمز رنگ خود نمای خوبی را در زمان خاموش بودن تلویزیون پدید آورده است.

این نشانگر بروی پنلی قرار گرفته است که اگر کمی زاویه دیدتان را تغییر دهید می توانید دکمه های تلویزیون را هم مشاهده کنید. ال جی دکمه ها را در این بخش در نظر گرفته است که برای کار کردن با آنها کمی احتیاج به تمرین دارید و بیشتر باید از حس لامسه خود برای انتخاب کانال یا کنترل حجم صدا استفاده کنید اما طراحی این کلید ها در زمان نصب تلویزیون بروی دیوار بیشتر خود را نشان می دهد. در این بخش تعداد 5 کلید قرار گرفته اند که برای خاموش یا روشن کردن تلویزیون باید دکمه وسط، برای کنترل حجم صدا کلید های چپ یا راست و برای تعویض کانال از دو کلید دیگر استفاده کنید.

تصویر

استفاده از پنل IPS با رزولوشن 2160 در 3840 پیکسل باعث می شود خریدار تا سال ها فکر تعویض تلویزیون را از سر بیرون کند. ال جی برای این تلویزیون ویژگی های مختلفی را در نظر گرفته است تا با کمک آنها تصویر خوبی را به کاربر هدیه دهد. از جمله این ویژگی ها می توان به موتور پردازشگر تصویر UHD Mastering Engine، بهینه‌ساز هوشمند تصویر، تقویت‌کننده رزولوشن، تطبیق رنگ سه‌ بعدی، کاهنده‌های مقطعی یا  Local Dimming که نمایشگر را به بخش های مختلف تقسیم می کند و نور هر بخش را به طور جدا مدیریت می کند و فناوری ColorPrime Pro اشاره کرد. اما در عمل این تلویزیون چگونه است؟

در مدت زمانی که تلویزیون در اختیارمان بود به این نکات رسیدیدم: کیفیت تصویر چه در فایل های SD چه HD و UHD با کیفیت خوبی همراه بود که مطمئناً در محتوای UHD با کیفیت بسیار بهتری همراه هستید- رنگ ها با دقت خوبی به نمایش در می آیند اما نباید آنها را شاداب دانست که البته می توان با افزایش میزان رنگ کمی به این مورد افزود- تنظیمات پیش فرض می تواند به خوبی نیاز شما را برآورده کند اما اگر سخت گیر هستید آنها را به صورت دستی تغییر دهید تا نتیجه نهایی بهتر شود- حداکثر روشنایی مناسب ارزیابی شد و در محتوای HDR با مقدار بهتری روبرو هستید اما نمی توان کلمه عالی را به آن نسبت داد- بهترین گزینه برای قرار دادن این تلویزیون در خانه اتاق نشیمن است و بهتر است از قرار دادن تلویزیون در محیطی که نور زیادی در آن قرار دارد جلوگیری شود زیرا به راحتی بازتاب یک پنجره را می توان در تصویر مشاهده کرد- مات شدن تصاویر در این محصول به خوبی کنترل شده که می تواند در کنار پخش محتوای خوب شما را از دیدن یک فیلم خوشنود سازد- کنتراست تصویر نسبت به پنل استفاده شده خوب است و نباید آن را با محصولات OLED این شرکت مقایسه کرد- میزان رنگ سیاه 0.088 سی دی / مترمربع اندازه گیری شده است که بهتر است در تنظیمات مقدار سیاهی را به صورت دستی در بیشترین حالت قرار دهید- زاویه دید یکی دیگر از مزیت های این تلویزیون است به طوری که در هر زاویه ای می توان کنتراست و رنگ ها را با دقت بالا مشاهده کرد.

در کل این محصول را باید گزینه منطقی در بین تلویزیون های 4K دانست اما یادتان باشد که با یک محصول پرچمدار طرف نیستید پس سطح انتظارات را بالا نبرید.

کنترل از راه دور

کنترل از راه دور جادویی ال جی برای این محصول در نظر گرفته شده است. این کنترل که با کد MR15R شناخته می شود از طراحی منحصر بفردی برخوردار است که در دست گیری آن را برای کاربر به کاری راحت تبدیل کرده است. از ویژگی های این کنترل می توان به ارگونومی بالا، کنترل حرکتی، میکروفون داخلی برای تشخیص صدا، غلطک برای اسکرول کردن صفحه یا تغییر عکس ها، جستجو راحت تر، در دسترس بودن امکانات و ظاهری زیبا اشاره کرد. کافیست شما کنترل را حرکت دهید تا نشانگری در تصویر شروع به حرکت کند آنگاه کار کردن با سیستم عامل تلویزیون و گشتن در محیط آن برای شما لذت بخش می شود.

سیستم عامل

سیستم عامل webOS در سال 2014 بروی محصولات ال جی پا نهاد. این سیستم عامل توانست به سرعت نظر کارشناسان و مخاطبان را به خود جلب کند. با این وجود ال جی این سیستم عامل را ارتقاء داده تا تجربه کار با تلویزیون های ال جی بهتر شود. سیستم عامل webOS 3.0 با امکانات بیشتری نسبت به نسخه های قبل کار خود را شروع کرده است که می توان از قابلیت هوشمند Magic Zoom که می تواند سوژه مورد نظر شما را در تصویر بدون افت کیفیت زوم کند، قابلیت Magic Mobile Connection برای اتصال اسمارت فون ها به تلویزیون و تماشای صفحه گوشی در نمایشگر تلویزیون، پشتیبانی از کنترل Magic Remote سهولت کار با سیستم عامل و رابط کاربری آن را برای کاربر به همراه دارد که می توان سرویس‌های پخش آنلاین، پشتیبانی از نرم افزارهای متنوع و سازگاری با محتوای HDR را به عنوان ویژگی های این سیستم عامل عنوان کرد. همچنین تلویزیون هایی که در بازار کشورمان عرضه می شوند از نرم افزارهای بومی برخوردار هستند که استفاده از نرم افزارهای تلویزیون را برای کاربران ایرانی به صورت بهتری در دسترس قرار داده است. و در آخر این بخش باید از برنامه نویسی ساده این سیستم عامل و راحتی کار با آن به عنوان یک مزیت یاد کرد.

صدا

استفاده از دو اسپیکر در پنل زیر تلویزیون با قدرت 20 وات، باعث شده است صدای پخش شده از این تلویزیون از نظر حجم صدا در رتبه خوبی قرار گیرد. مهم نیست محیطی که تلویزیون را در آن قرار داده اید بزرگ است، مهم این است که این اسپیکر توانایی آن را دارد تا حتی یک سالن را هم با حجم صدای بالای خود تحت پوشش قرار دهد. اما امتیاز بالا تنها به حجم صدا داده می شود و نمی توان به کیفیت اصوات امتیاز بالایی داد خصوصا در حجم صدای بالا تداخل در اصوات به وضوح شنیده می شود. از دیگر ویژگی های بخش صوتی این محصول می توان به پشتیبانی از DTS HD، صدای فراگیر، تنظیم کننده هوشمند صدا، صدای Hi-Fi، Clear Voice و پشتیبانی از فرمت های صوتی EAC3, HE-AAC, AAC, MP2, MP3RA, WMA, apt-X اشاره کرد.

دیگر ویژگی ها

تمام فرامین در این تلویزیون توسط یک پردازنده چهارهسته ای انجام می شود که با سیستم عامل در سازگاری مناسبی قرار دارد. وجود Wi-Fi، بلوتوث، مرورگر وب، DLNA، WiDi، (دو مورد آخر برای اشتراک و همگام سازی مورد استفاده قرار می گیرند) ماشین زمان و ضبط محتوا بروی هارد دیسک، گیرنده دیجیتال تلویزیون نسخه DVB-T2 که البته در حال حاضر در ایران قابل پشتیبانی نیست و به نوعی آینده نگری ال جی در بازار ایران محسوب می شود، مصرف انرژی 0.5 وات در حالت آماده به کار و مصرف حداکثر 130 وات از دیگر ویژگی های این محصول است.

فروش

این تلویزیون را می توان به نوعی یکی از مناسب ترین گزینه های خرید برای کاربرانی که هم به دنبال تکنولوژی های روز مانند پشتیبانی از HDR هستند و هم قیمت مناسب و ابعاد مختلف تلویزیون برای انتخاب بهتر برایشان مهم است دانست. تلویزیون UH65200GI ال جی در حال حاضر در مدل 55 اینچ دارای قیمت 49،220،000 ریال، در مدل 49 اینچ با قیمت 36،380،000 ریال و در مدل 43 اینچ با قیمت 27،820،000 هستند که در جشنواره نوروزی، ال جی برای خریداران تخفیف 200 تا 400 هزار تومانی را در نظر گرفته است.   

 

8.28.5طراحی7.3کیفیت تصویر7.1رنگ9.5کنترل از راه دور7صدا8.7پورت ها9.2ارزش خرید

جمع‌بندی

مزایا:
طراحی زیبا- کیفیت تصویر مناسب- زاویه دید خوب- کنترل از راه دور عالی- سیستم عامل خوب- مدیریت بالا برای از بین بردن تار شدن تصویر- ارزش خرید بالا
معایب:
بازتاب محیط در نمایشگر- تداخل اصوات در حجم بالا- عملکرد تلویزیون در محتوای HDR می توانست بهتر باشد
امتیاز:
8.28.5طراحی7.3کیفیت تصویر7.1رنگ9.5کنترل از راه دور7صدا8.7پورت ها9.2ارزش خرید
پیشنهاد سخت‌افزار:
تلویزیونی با رزولوشن 4K و ارزش خرید بالا
(8 رای‌ها)
 • علیرضا

  با سلام و خسته نباشید
  بنده حدود 6 ماه پیش این تلوزیون رو خریداری کردم اما نکته بسیار بدی که در آن مشاهده کردم عدم وجود تصاویر خوب با افزایش زاویه از مرکز تلوزیون هست به طوریکه تصاویر مشکی و تاریک را با یک هاله بنفش مانند پنل های TN نمایش می دهد (حتی تلوزیون 8 سال قبل LCD معمولی قبلی هم تصاویر را در زوایای مختلف بهتر نشون میده) حال سوال من اینه که تلوزیون من مشکل داره یا این تلوزیون مدلش اینطوریه و تصاویر رو اینطوری نمایش میده در ضمن برای من مدل 49 اینچیش هست. ممنون میشم نظرتون رو بدونم تشکر

  0 پاسخ
 • سلام دوست عزیز

  وجود سایه بنفش عادی نیست حتما به نمایندگی نشون بدید

  0 پاسخ
 • سلام وخسته نباشید.
  یه سوال داشتم....این تلویزیون X265 رو هم پشتیبانی می کنه؟؟

  0 پاسخ
 • درود بر شما کدک های پشتیبانی شده را برای شما قرار می دهم

  پیوست ها :
  0 پاسخ
 • بچه ها شاید سامسونگ زیبا باشه ، ایسوس و بنک و ... اما الجی دو فرق خیلی مهم داره اول طول عمر بالا و خرکاریش (طول عمر خیلی زیاد) اثبات کرده ، تو شرکتها و ادارات مانیتورهای الجی که مال 20 سال پیشه هنوز داره کار میکنه ، اگه بپرسید میبینید که خرابم نشده ،،، خودم دو تاش دارم لامصب اسب ه

  مورد مهم دوم اینه که الجی تنها شرکتیه که تو همه شهرهای ایران حداقل دو تا نمایندگی تعمیر رسمی داره ، قطعاتش خیلی ارزونه

  سامسونگ یا ایسوس یا هیچ شرکتی نیست که تو همه شهرها نمایندگی رسمی داشته باشه ، بنابر این بهینه ترین مارک حال حاضره ، قیمتشم اردونتر از بقیست

  0 پاسخ
 • مهران

  میخواستم ببینم کیفیت تلویزون توی دیجیتال خوب هست یا نه مدلlh545v رو گرفتم اصلا کیفیت خوبی نداشت پس دادم این خوبه کیفیت دیجیتال؟

  0 پاسخ
 • سلام دوست عزیز
  کیفیت تصویر در این تلویزیون با توجه رزلوشن آن کیفیت تصاویر شبکه های ما جالب نیست و این مشکل شبکه ها بوده نه تلویزیون

  0 پاسخ
 • نسبت به مدلش خیلی گرونه. خودم بانه هستم مدل 55uh850v رو که چند مدل از این بالاتره دارم میدم 4100000.
  ---

  آخرین بار در تاریخ حدود 2 سال قبل توسط حسام پورخلیل ویرایش شد
  0 پاسخ
 • hamid

  samsung ku 7970 مدل 50اینچش من تازه بعد از یک هفته تحقیق خریدم.
  واقعا عالیه.همون مدل ku6300 اروپاست!!!
  پورت hdmiشماره یکش هم ورژن 2 هست.

  0 پاسخ
 • S.falah

  عجب بررسي متفاوتي:-bdخيلي خوب بود مرسي

  1 پاسخ
 • تشکر از جناب مظفری براى بررسی خوبتون.
  آقای مظفری نظرتون راجبه تلوزيون Samsung 50KU7970 چیه؟ نسبت به قیمتش ارزش خرید خوبی داره؟ چه ضعف هایی داره؟ ممنون

  1 پاسخ
 • درود بر شما. تلویزیون انتخابی شما دارای طراحی زیبا، رزولوشن خوب و نمایش جزئیات مناسب است. رنگ ها در نمایشگر خوب ظاهر می شوند و پشتیبانی از HDR یکی دیگر از مزیت ها است اما اگر بخواهم از معایب بگویم باید بدانید که معایب نسبت به پول پرداختی حساب می شود که با این پول نمی توان عیب اساسی را بروی این محصول نام برد. تنها پیشنهاد می شود محتوایی خوب را تهیه کنید یا از پخش کننده های Blu-ray استفاده کنید که قابلیت افزایش کیفیت را در خود داشته باشند.

  1 پاسخ
 • ممنون بابت راهنماییتون:x

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.