اختصاصی: بررسی تلویزیون Samsung 55KS8985

گاه با خود فکر می کنیم که فلان محصول را بخریم یا نه، یا اگر خریدیم از چه شرکتی و با چه مشخصاتی باشد. اما محصولاتی هستند که سوال برای خریدن یا نخریدن برای آنها مفهومی ندارد زیرا باید آن ها را تهیه کرد و به نوعی عضو جدا ناشدنی از زندگی روزمره ما شده اند، تنها نوع انتخاب افراد و سطح انتظار از این محصولات می تواند در این میان متفاوت باشد. تلویزیون یکی از این محصولات است که ناگهان با رشد غیر قابل تصوری روبرو شد. زمانی که کمی به عقب بر می گردیم و خاطرات آن تلویزیون های سیاه و سفید با ابعاد کوچک را زنده می کنیم، این رشد ناگهانی بیشتر خود را نشان می دهد. سامسونگ را امروزه باید غول این صنعت دانست. صنعتی که همیشه فروش دارد، محصول دارد و مشتری هم دارد، پس دور از ذهن نیست که شرکت ها برای به دست آوردن سهم بیشتری از بازار تمام توان خود را به کار گیرند.

معرفی

در سال 1937 بود که شرکتی نو پا شروع به فعالیت هایی در زمینه های مختلف کرد. در دهه های اول فعالیت این شرکت توانست جز بزرگ ترین شرکت ها تجاری کره شود اما در آن زمان سامسونگی که امروزه آن را می شناسیم شکل نگرفته بود. گسترش مالی این شرکت چنان بود که بعد از 3 دهه به شرکت بزرگ صنعتی تبدیل شد. این روند رشد تا سال 1980 که به جهانی شدن سامسونگ منجر شد ادامه داشت اما پس از آن سامسونگ تبدیل به شرکتی شده بود که تنها هدفش رسیدن به برترین شرکت تکنولوژی جهان بود. با طی کردن تمام فراز و نشیب ها، امروزه سامسونگ بزرگ ترین شرکت تکنولوژی دنیا با شرکت های زیر مجموعه بسیاری، تا جایی پیش رفته است که حتی شرکت های بزرگ و به نامی همچون اپل در محصولات خود از ساخته های سامسونگ استفاده می کنند.

زمانی که ال سی دی ها پا به میدان گذاشتند، بدنه باریک و نمایش خیره کننده محتوا، این تلویزیون ها را برای تمام کاربران جذاب کرده بود. آن زمان رزولوشن تلویزیون ها در بیشترین حالت برابر با 720 پیکسل یا HD بود. پس از مدتی موتور پردازش تصویر در این محصولات شکل بهتری به خود گرفتند و تصاویر و محتوا را با شکل بهتری به نمایش در آوردند. مدتی کمی از ورود این محصولات نگذشته بود که تلویزیون هایی با رزولوشن 1080 پیکسل یا Full HD به بازار آمدند. دقت تصویر در این تلویزیون ها هر رهگذری را در پشت ویترین فروشگاه ها برای تماشای این تلویزیون ها میخ کوب می کرد. شرکت ها بروی این رزولوشن بسیار مانور دادند و این محصولات را تا دندان مسلح کردند. مجهز کردن این تلویزیون ها به نورپس زمینه LED و ویژگی سه بعدی، گام بعدی بود که توانست فروش این محصولات را به اوج خود برساند.

اما داستان به همینجا ختم نشد و شرکت ها برای جذب بیشتر مشتری، رزولوشن تصویر تلویزیون ها را ناگهان به 4 برابر تغییر دادند. این تغییر رزولوشن تا حدی جذابیت بصری نمایش محتوا را بالا برده است که دیگر نمی توان به نمایشگرهای فول اچ دی توجه کرد. شرکت های مختلفی از این رزولوشن استفاده می کنند و گاه بعضی از آنها با موتور پردازش تصویر و سیستم عامل مبتکرانه مسیر خود را از دیگر تلویزیون ها جدا ساخته است. شرکت های بزرگ این صنعت در کنار تلویزیون های UHD خود پرچمدارانی را معرفی کردند. به طور مثال ال جی نمایشگر های OLED را به بازار معرفی کرد که از کنتراست عالی و نمایش رنگ های زنده سود می برد. این شرکت در کنار OLED از SUPER UHD هم استفاده می کند که این تلویزیون ها هم از نمایش عالی تصاویر با دقت بالایی از رنگ برخوردار هستند. شرکت سامسونگ در کنار UDH از تلویزیون های SUHD استفاده می کند و اخیراً QLED را هم به سبد محصولات خود اضافه کرده است. تلویزیون های SUHD از دقت رنگ عالی و حداکثر روشنایی بالا بهره می برند که پخش تصاویر را به مرز جدیدی از جذابیت رسانده اند. با تمام خوبی ها و جذابیت هایی که نمایشگرهای 4K برای مخاطبان ایجاد می کنند، زمانی که نمایشگرهای 8K را از نزدیک مشاهده می کنید دیگر تلویزیون های 4K برای شما جذابیتی ندارند. پس داستان همچنان ادامه دارد.

طراحی

زمانی که تلویزیون 55KS8985 را برای اولین بار مشاهده می کنید، نمی دانید با محصولی از سامسونگ طرف هستید یا شرکتی دیگر. سنت شکنی سامسونگ در طراحی پایه ها کمتر دیده شده است. بیشتر تلویزیون های سامسونگ با پایه های باریک شاخه ای که در مرکز تلویزیون به بدنه متصل شده اند، به بازار راه یافتند. این محصول در کنار طراحی متفاوت، از ظاهر زیبایی برخوردار است و می تواند زیبایی بیشتری را به دکور خانه شما ببخشد.

جعبه تلویزیون را باز می کنیم، پایه ها، باکس ONE CONNECT ، کابل برق، کنترل و دفترچه راهنما در بالاترین بخش جعبه قرار گرفته اند. در زیر این اقلام، تلویزیون با پوششی محافظ مهار شده است. لوازم موجود در بالای جعبه را خارج می کنیم و پس از آن تلویزیون را خارج می کنیم. تلویزیون به همراه جعبه و وسیله های داخل آن مجموعاً 24.1 کیلوگرم وزن دارد که در صورت خارج شدن از جعبه، وزن تلویزیون برابر با 17.2 کیلوگرم می باشد و در صورت نصب پایه ها بروی تلویزیون وزن آن به 17.6 کیلوگرم می رسد. البته باید بگوییم، به نسبت وزن تلویزیون بالا است که این سنگین وزن بودن به نوع ساختار و استفاده از متریال با کیفیت بر می گردد.

برای اتصال پایه ها به بدنه نیاز به ابزار و لوازم ندارید زیرا به راحتی می توان پایه ها را در محل مورد نظر قرار داد و از پایداری تلویزیون بروی سطوح مطمئن شد. تنها نکته ای که در این میان باید در نظر بگیرید این است که پایه سمت راست و چپ را درست در محل مورد نظر قرار دهید. پایه ها Y شکل هستند و همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید در اطراف تلویزیون جای خوش کرده اند پس بی آنکه ثبات تلویزیون را در ضربه ها امتحان کنیم می توان مطمئن شد که پایداری تلویزیون تضمین شده است. اما ما به احتمالات توجهی نمی کنیم و این تست را بروی تلویزیون انجام دادیم و همانطور که پیش بینی می شد این محصول از اولین تست سر بلند بیرون آمد.

زمانی که پایه ها را به تلویزیون متصل می کنید با ابعادی برابر با 1224.9×777×234.6 میلی متر روبرو هستید. این ابعاد جای گیری تلویزیون را بروی میزهایی با عرض کم را میسر می سازد و دست کاربر را برای انتخاب محل قرار گیری باز می گذارد.

و اما در نمای روبرو سامسونگ تمام تلاش خود را کرده است تا فریم فلزی دور نمایشگر کمتر به چشم بیاید. در این نما قابی پهن در زیر تلویزیون قرار گرفته است تا هماهنگی بهتری را با پایه ها پیدا کند و در ذهن حس استقامت را تقویت کند. هرچند در لبه ها و در بالای نمایشگر این فریم فلزی بسیار باریک شده است اما با کمی دقت می توان فریمی مشکی را زیر شیشه محافظ مشاهده کرد. این فریم مشکی در کنار استقامتی که برای نمایشگر به وجود آورده است باعث به وجود آمدن کنتراستی زیبایی شده است که نتیجه آن صفحه ای یکپارچه و جذاب است.

 در لبه‌های سمت راست و چپ تلویزیون هیچ دکمه ای قرار نگرفته است که همین موضوع طرح تلویزیون را یکپارچه و زیبا کرده است. ساختار فلزی فریم در تلویزیون در هنگام خاموش بودن پنل، حس لوکس بودن را منتقل می‌کند.

پشت تلویزیون با پنل پلاستیک براقی تزیین شده است که بهتر بود سامسونگ از این متریال استفاده نمی کرد. شاید زیبایی را بتوان مزیتی برای این پلاستیک براق به حساب آورد، اما استعداد بالا در جذب گرد و غبار و خش پذیر بودن آن نمی تواند برای کاربر خوشایند باشد. نسل های گذشته ی تلویزیون های این شرکت با قاب پشتی از جنس پلاستیک مات با طراحی سیال همراه بودند که نگه داری از تلویزیون را به مراتب آسان تر از این نسل می کرد.

اما در کنار ساختار نچندان مورد پسند قاب پشت، سامسونگ از یک ساختار جالب برای این بخش از تلویزیون استفاده کرده است. بخش پورت های ورودی و خروجی با استفاده از پنلی پوشانده شده است تا نمای بهتری را در این بخش ارائه دهد. با باز کردن این پوشش، می توان پورت USB، پورت SERVICE که در بعضی مناطق به نام EX-LINK شناخته می شود، پورت LAN و پورت باکس ONE CONNECT را مشاهده کرد.

ارتباطات

چنانچه چشمتان به این پورت ها خورد و بسیاری از پورت های مورد نظرتان را ندید نگران نباشید، زیرا سامسونگ مدتی است عادت کرده است تلویزیون های رده بالای خود را با جعبه ای راهی بازار می کند که نام آن ONE CONNECT است. این جعبه که جدا از تلویزیون قرار گرفته است بروی خود تمام پورت های مورد نظر شما را قرار داده است. تنها کافی است تا با استفاده از کابل مخصوص که در جعبه تلویزیون موجود است، آن را به تلویزیون متصل کنید. این جعبه چند مزیت دارد. اولین مزیت آن بیرون آوردن پورت ها از بدنه تلویزیون است که باعث اشغال فضای کمتر و باریک شدن بدنه شده است و دومین مزیت که بسیار مهم است، قابلیت تعویض جعبه با جعبه بروز است. چنانچه بعد از چند سال احساس کردید تلویزیون فرمت های مختلف را پخش نمی کند یا در پردازش کمی کند است، می توانید با نگه داشتن تلویزیون و تنها با تعویض این جعبه، مجموعه ای بروز شده و جدید را در اختیار داشته باشید.

پورت ها در سه جهت این جعبه چیده شده اند. بخشی که به سمت چشم مخاطب است، پورتی را تجربه نکرده است تا از شلوغ شدن سیم ها و دیده شدن لوازم جانبی متصل به جعبه جلوگیری شود. در لبه ی پشتی جعبه، یک پورت ورودی آنتن، تعداد 4 پورت HDMI و پورت اتصال کابل جعبه به تلویزیون قرار گرفته است.

در لبه ی راست جعبه، خروجی اپتیکال صدا و ورودی COMPONENT تصویر جای گرفته است.

سمت چپ با 2 پورت USB 2.0 مزین شده است که یکی از آنها با ولتاژ 5 ولت و 1 آمپر برای استفاده از هارد دیسک های اکسترنال مناسب است و پورت دیگر با ولتاژ 5 ولت 0.5 آمپر برای استفاده از فلش مناسب است.

کنترل

تلویزیون را بروی میز قرار می دهیم و با کنترل هوشمند اقدام به روشن کردن آن می کنیم. پس از روشن شدن تلویزیون خواستیم که به تنظیمات برویم و از جزئیات مطلع شویم اما کنترل هوشمند تنها تلویزیون را روشن و خاموش می کرد. اگر این تلویزیون را تهیه کردید و به این مورد برخوردید نگران نشوید زیرا تنها دلیل کار نکردن دیگر دکمه ها، ارتباط بر قرار نکردند کنترل با تلویزیون است. بروی کنترل و در سمت راست و چپ دکمه خانه، دو دکمه قرار گرفته اند که مربوط به بازگشت و ادامه فعالیت محتوا هستند. با نگه داشتند این دو دکمه به مدت 3 ثانیه کنترل با تلویزیون همگام سازی شده و می توانید از آن استفاده کنید.

کنترل از راه دور هوشمند این تلویزیون از ارگونومیک بالایی برخوردار است و کیفیت ساخت خوبی دارد. نمای روبرو کنترل از راه دور مشکی رنگ است و از دکمه های کمی بروی آن استفاده شده است. بروی این کنترل از راه دور هوشمند می توان دکمه روشن / خاموش، میکروفون، دکمه شناسایی صدا، دکمه ارقام برای تعویض کانال و انتخاب گزینه های اضافی، دکمه EXTRA که با 4 رنگ مختلف تزئین شده است برای دسترسی به گزینه های اضافه در نظر گرفته شده است، دکمه گرد ناوبری برای انتخاب جهت، دکمه انتخاب در وسط دکمه ناوربری، دکمه بازگشت، دکمه پخش/مکث، دکمه کنترل حجم صدا که به صورت مکانیکی به سمت بالا و پایین تغییر جهت می دهد و دکمه تغییر کانال که همانند دکمه کنترل حجم صدا به صورت مکانیکی به سمت بالا و پایین فعالیت می کند را مشاهده کرد.

زیر کنترل با قابی فلزی پوشیده شده است تا در صورت استفاده نامناسب از کنترل یا ضربه، مشکلی برای آن پیش نیاید.

نمایشگر

این تلویزیون دارای یک نمایشگر 55 اینچ منحنی است و رزولوشن آن برابر با 2160×3840 پیکسل است. نمایشگرهای SUHD سامسونگ با تکنولوژی کوانتوم دات تولید شده اند. این نوع نمایشگرها از کیفیت نمایش محتوا عالی در کنار دقت بالا در رنگ ها برخوردار هستند.نرخ بروزرسانی تصویر در این تلویزیون برابر با 200 هرتز است که با بهینه سازی های نرم افزاری این میزان به 11 برابر یعنی 2200 هرتز افزایش می یابد. هرچند برای این محصول نرخ های متفاوتی از 120 تا 240 هرتز وجود دارد که بسته به پردازش تصویر، عملکرد نمایشگر و محتوا می تواند متغییر باشد. 

تلویزیون‌های SUHD سامسونگ دارای یک پنل پیشرفته با ساختار سلولی ارتقاء یافته‌اند که به کمک آن نور پس‌زمینه بهبود می‌یابد و بیشترین میزان روشنایی نیز ایجاد می‌شود. این تلویزیون‌ها، کنتراست خوب با بیشترین میزان روشنایی تصویر(روشنایی دو و نیم برابر) را بدون مصرف برق بیشتری، ارائه می‌کنند. سامسونگ در این سری از تلویزیون‌های خود امکانات ویژه‌ای مانند تنظیم نقطه ای نور، تعدیل نور فوق پیش رفته، موتور پردازش تصویر حرفه ای، نمایش دقیق رنگ مشکی و پشتیبانی از HDR 1000 را برای کاربران خود در نظر گرفته است.

برای نمایش بهتر محتوای HDR، تلویزیون ها احتیاج به حداکثر روشنایی بالایی دارند تا در کنار پردازش دقیق تصویر بتواند بازیابی سایه ها را به خوبی انجام دهند. تلویزیون های SUHD سامسونگ به واقع در این امر بی رقیب هستند. تلویزیون مورد بحث ما می تواند تا 1000 شمع در متر مربع نور تولید کند که عدد قابل ملاحظه است.

قابلیت روشنایی هوشمند نیز به صورت پیش‌فرض در این تلویزیون‌ها قرار دارد که فعال‌سازی آن باعث کاهش مصرف انرژی و کاهش اثرات مخرب زیست‌محیطی نیز می‌شود. همچنین کاربران می‌توانند با انتخاب گزینه صرفه جویی انرژی (Energy saving) در منوی تلویزیون میزان بهینه سازی مصرف انرژی را بروی کم، متوسط یا زیاد قرار دهند. گفتنی است سامسونگ نرخ توسعه محصول زیست محیطی خود را تا 99 درصد و بازدهی محصول خود را تا 31 درصد به طور متوسط در مقایسه با سال 2008 افزایش داده است. سامسونگ برای تولید تلویزیون SUHD که تلویزیونی دوست‌دار محیط ‌زیست است، از تکنولوژی انحصاری کوانتوم و نانوکریستال استفاده کرده است اما این تمام داستان نیست! دغدغه اصلی سامسونگ در تولید تلویزیون، ارائه محصولی است که بهترین تجربه تماشا را در اختیار کاربران قرار دهد.

تلویزیون SUHD سامسونگ محصولی با قابلیت نمایش بی نظیر الگوریتم رنگ‌ها، ‌بهترین میزان روشنایی و بیشترین میزان کنتراست برای پنلی که ساختاری همانند OLED ندارد و نمایش هر چه بهتر جزئیات تصویر است. در این محصول نمایش تصویر نسبت به تلویزیئن های 4K عادی واضح‌تر و دقیق‌تر است. استفاده از ساختار کوانتوم در این تلویزیون باعث می‌شود تا رنگ‌های نمایش داده شده با بهبود زیادی روبرو باشد و قابلیت نمایش HDR را در این مجموعه دارا باشد. هر چند که این مجموعه برای بهبود رنگ و قابلیت HDR و ایجاد کنتراست بهتر تولید شده است، اما ارزان قیمت نیست و برای داشتن آن باید مبلغ بیشتری را نسبت به دیگر پنل ها بپردازید. یکی از ویژگی‌های این تلویزیون همان طور که پیش تر ذکر شد، قابلیت HDR است. هر چند این نکته را باید خاطر نشان شد که HDR در عکاسی کمی متفاوت از HDR در این تلویزیون‌هاست. استفاده از تصاویر روشن تر، جذاب و واقعی تر از مزایای استفاده از این تکنولوژی بروی تلویزیون است.

در این تلویزیون استفاده از تنظیم دقیق نقطه ای نور، باعث می‌شود تا مانند محصولات گذشته، تنها در مرکز شاهد نور بیشتر نباشید و بتوانید در تمام پنل کیفیت و درخشندگی تصویر را مشاهده کنید.

کیفیت تصویر

نوبتی هم باشد نوبت کیفیت تصویر این تلویزیون است. اول از همه باید بگوییم، اگر محتویات 4K دارید و می‌خواهید برای اولین بار آن را در این تلویزیون مشاهده کنید بسیار شگفت زده خواهید شد. استفاده از رنگ‌های وسیع و زنده از ویژگی‌های این تلویزیون است. در محصولات گذشته سامسونگ، رنگ آبی بیشتر در نمایشگر به چشم می‌خورد و به اصلاح رنگ سرد بر نمایشگر غالب بود که این مورد در این تلویزیون به چشم نمی‌خورد و شما می‌توانید در حالت‌های مختلف تصویر یا تنظیم دستی به رنگ‌های دلخواه خود دست پیدا کنید. کنتراست در این تلویزیون مناسب است و استفاده از سفیدی و سیاهی خوب می‌تواند تصاویر جذابی را ارائه کند.

پردازش تصاویر در این تلویزیون به خوبی انجام می‌شود و در رده بهترین‌های بازار قرار می‌گیرد. در مجموع این تلویزیون از چند پردازشگر برای ارائه تصویری خوب استفاده می‌کند اما پردازنده اصلی آن 4 هسته ای است و به تنهایی هم می تواند گلیم خود را از آب بیرون بکشد. در این تلویزیون از کند بودن و تاخیر تصاویر خبری نیست و می توان ساعت‌ها روبه روی آن بنشینید و از دیدن خسته نشوید. برای انجام بازی‌های ویدیویی این محصول عملکرد خوبی را از خود نشان داد و حرکات سریع و جزئیات بالا شما را از تجربه بازی کردن با این تلویزیون خرسند می‌کند اما نمی‌توان بهترین نتیجه را از آن گرفت.

یکی از مواردی که قبل از خرید تلویزیون‌های 4K به ذهن می‌رسد، این است که آیا نمایش تصاویر با کیفیت پایین هم در این تلویزیون‌ها مناسب است یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال در این تلویزیون منابع مختلف تصویری را روی آن امتحان کردیم و چیزی که مشخص شد این است که تصاویر 4K از بهترین جزئیات برخوردارند و آن را نمی‌توان کتمان کرد، ولی برای پخش تصاویر 1080 این تلویزیون عملکرد خوبی داشت و می توان در نمونه‌های با کیفیت از تماشای آن لذت برد. هر چند برای تصاویر HD و SD این تلویزیون تمام تلاش خود را برای ارائه بهترین تصویر به کار می‌گیرد ولی تماشای آنها نسبت به رزولوشن 4K لذتبخش نیست. البته این موضوع مختص این تلویزیون نیست و هر چه رزولوشن در نمایشگر بالاتر باشد دیدن تصاویری با کیفیت پایین، عذاب آور تر است.

اگر کاربری حرفه ای هستید و می‌توانید به صورت دستی تلویزیون را کالیبر کنید، بهتر است این کار را خودتان انجام دهید ولی اگر در این مبحث سررشته ندارید، جای نگرانی نیست، می‌توانید از حالت‌های پیش فرض موجود در منو، گزینه‌های مختلف را انتخاب کرده و از این تنظیمات مناسب نهایت استفاده را ببرید. زاویه دید در این محصول مناسب است و با تغییر زاویه تنها شاهد افت رنگ‌ها هستید و کنتراست همچنان ثابت است.

دیگر نکته ای که در این تلویزیون بسیار خوب ظاهر شد، تماشای آن در اتاق‌های روشن است. با وجود صفحه نمایش بزرگ و براق، این تلویزیون را می‌توانید در اتاق‌های روشن قرار دهید و با وجود نور زیاد باز هم از کنتراست خوب آن در این محیط‌ ها لذت ببرید. عملکرد این تلویزیون در این قسمت بسیار ستودنی است و با دارا بودن عدد بازتاب 0,6درصد می توان آن را بسیارعالی عنوان کرد. 

صدا

صدا در این تلویزیون با استفاده از 2 اسپیکر و یک ساب ووفر پخش می شود. توان این مجموعه برابر با 40 وات RMS است. این میزان بیشتر از نسل گذشته تلویزیون های سامسونگ است اما همچنان عالی نیست. حداکثر فرکانس صدای پخش شده برابر با 92 دسی بل است. با توجه به تست هایی که انجام دادیم می توان به حجم صدای پخش شده نمره قبولی را داد اما به هارمونی صدا نمی توان امتیاز بالایی داد. از ویژگی های این بخش می توان به Dolby Digital Plus و DTS Codec اشاره کرد.

سیستم عامل و تنظیمات

برندهای مختف سیستم عامل‌های مختلفی را روی محصولات خود استفاده می‌کنند. در این میان سامسونگ با روی آوردن به سیستم عامل تایزن توانسته است سیستم عامل انحصاری خود را روی محصولاتش پیاده کند و در کار خود موفق هم بوده است. این سیستم عامل با ویژگی‌های بسیار توانسته است کار کردن با این تلویزیون را به کاری لذتبخش تبدیل کند اما همچنان پشتیبانی نرم افزاری آن کم است. پاسخگویی سریع و ویژگی‌های بصری بهتر نسبت به سیستم عامل قبلی سامسونگ می‌تواند رقیب خوبی برای دیگر سیستم عامل‌ها باشد. در این میان بسته به نوع بازار ارائه شده، نرم افزارهای بومی در تلویزیون حضور دارند و می‌توانید به راحتی از آنها استفاده کنید یا به وب گردی مشغول باشید. سیستم عامل با بهینه سازی هایی در این نسل روبرو بوده است به طوری که اگر با نسل قبل این سیستم عامل کار کرده باشید، می گویید این رابط کاربری مربوط به تایزن نیست.

 

 کلام آخر

به لطف ارتباطات بی سیم موجود در این تلویزیون، اتصال گجت ها و دستگاه های جانبی به این محصول به راحتی امکان پذیر است. کیفیت نمایش در این محصول بسیار خوب است و می تواند کاربران سخت گیر را هم به خوبی راضی نگه دارد. کنترل از راه دور عملکرد خوبی دارد و می توان با فرامین صوتی، تلویزیون را تحت کنترل شما قرار دهد. پشتیبانی از HDR در کنار حداکثر روشنایی عالی، این تلویزیون را حتی برای محیط های روشن هم مناسب کرده است. اگر گیمر هستید یا قصد اتصال کنسول به این محصول را دارید، باید بگوییم در این مورد هم تلویزیون مورد نظر عملکردی بسیار خوب دارد، البته عالی نیست. به دنبال تلویزیونی خوب هستید؟ پس اگر مبلغ پرداختی 6 میلیون 500 هزار تومان برای مدل 55 اینچ برایتان مهم نیست، این تلویزیون مناسب شماست زیرا کیفیت تصویر خوب، دقت بالا در رنگ ها و طراحی زیبای آن شما را از خریدتان پشیمان نمی سازد.

لیست قیمت صوتی و تصویری

9.59.5راندمان9.7امکانات9.1طراحی9.5ارزش

جمع‌بندی

مزایا:
کیفیت ساخت بالا - پردازنده قدرتمند - کیفیت تصویر بسیار خوب - بازتاب بسیار کم نور محیط - کنترل از راه دور هوشمند - سیستم عامل بروز شده - ظاهر زیبا - پشتیبانی از HDR
معایب:
هارمونی صدا عالی نیست
امتیاز:
9.59.5راندمان9.7امکانات9.1طراحی9.5ارزش
پیشنهاد سخت‌افزار:
تلویزیونی مناسب مشکل پسندان.
(30 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • اين تلويزيون فوق العادست و براي كسايي كه پول OLED ندارن يا نمي خوان اونقدر هزينه كنن يه جانشين عالي خواهد بود
  فقط نمي دونم چرا اكثر تلويزيون هاي سامسونگ خروجي هدفون ندارن! اين همه امكانات ميذاري آخه اين خروجي هدفون چيه كه نمي ذاري؟!

  0 پاسخ
 • morteza

  کیفیت تصویرش عالیه و کنتراستش فوق العادس
  از تلویزیون های بکلایت الجی واقعا بهتره البته نه از OLED

  1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.