سخت افزار توسعه Xbox جدید با نام Anaconda در اختیار شرکت های بازی سازی

همانطور که می دانید، نام پروژه نسل 9 کنسول مایکروسافت Xbox Scarlett نام دارد؛ پیش از این نیز در زمینه "سخت افزارهای" این کنسول اطلاعاتی را برای شما عزیزان منتشر کرده ایم. امروز نیز APU مورد استفاده در کنسول ارزان قیمت Xbox را به صورت یک خبر مجزا پوشش دادیم. به تازگی اخباری منتشر شده است که نشان می دهد کیت توسعه کنسول بازی Xbox Scarlett با نام آناکوندا (Anaconda) در اختیار سازندگان و توسعه دهندگان بازی قرار گرفته است.

کیت توسعه کنسول، محصولی که برای تولید بازی و انجام آزمایش بر روی آن طراحی شده و توسط شرکت های سازنده کنسول بازی، در اختیار شرکت و اشخاص توسعه دهنده نرم افزاری قرار می گیرد. تا پیش از این، کیت توسعه Xbox One با نام Durango و  Xbox One X نیز Chuckwalla نام داشت. ظاهرا مایکروسافت به حیوانات خزنده علاقه خاصی پیدا کرده است!

پروژه Xbox Scarlett که به تولید کنسول نسل 9 مایکروسافت خواهد انجامید، دارای پردازشگرهای اختصاصی AMD است. در بخش CPU شاهد استفاده از معماری Ryzen-ZEN هستیم که احتمالا نسل دوم یا سوم پردازشگرهای AMD را شامل می شود. در بخش گرافیک نیز از معماری AMD NAVI استفاده می گردد. پیشبینی می گردد که کنسول های نسل 9 سونی و مایکروسافت، هر دو از تراشه های حافظه GDDR6 استفاده نمایند. همانطور که تا پیش از این گفته شد، با وجود تحویل کیت توسعه، احتمالا تا پایان سال 2019 شاهد معرفی رسمی این کنسول های بازی خواهیم بود؛ اما بعید است که کنسول های PS4 PRO و Xbox One X به سرعت از گردونه روزگار خارج شوند چرا که زمان زیادی از معرفی آنها نگذشته است.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • اگه روی ۱۶ گیگ رم کنسول های نسل ۹ اسنبل بشن

  ما pc گیمرها باید روی ۳۲ گیگ رم مانور بدیم برای این نسل
  چون همیشه گیم برای کنسول بهینه میشه و برایpcبدترین پورت ممکن ارائه میشه
  خلاصه هر چی نسل ۹ دیرتر شروع به نفع ما هم هست با این وضع دلار
  من چجور با کارت گرافیک ۹۷۰ رم ۸ و مین z170 وcpu 7700 این نسل رو سر کنم پول ارتقا سیستم هم ندارم

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.