ساندبار و سیستم های صوتی جدید LG با DSP و دستیار هوشمند

شرکت LG برای سیستم های صوتی خود در سال جدید (2019) برنامه های ویژه ای در سر دارد. چندی پیش شرکت سامسونگ با خرید کمپانی H/K، این بخش از تولیدات خود را تقویت کرده و حالا رقیب آن، به سراغ سیستم های صوتی جدید به منظور رقابت با هم میهن خود و دیگر کمپانی ها خواهد رفت. شرکت LG در این راستا با کمپانی Meridian Audio همکاری خواهد کرد؛ نتیجه این همکاری محصولاتی از جمله 2 ساند بار با عناوین SL9YG و SL10YG است.

یکی از مواردی که LG در تولید ساندبارهای جدید خود رعایت کرده است، پرتاب صدای بیشتر توسط ساندبار است. این شرکت اعلام کرده است که با کمک محققان هر دو شرکت، موفق به تولید ساندبارهایی شده اند که صدا به صورت جاروب در تمامی اتاق پخش خواهند کرد. ساندبارهای جدید LG با 3 ویژگی پردازشگر Digital Signal Processing، تکنولوزی Space و Meridian Bass، صدایی غنی و واضح را تولید خواهند کرد.

برخی از ساندبارهای جدید این کمپانی از دالبی های Dolby Atmos و DTS:X نیز پشتیبانی خواهند کرد. در برخی گونه ها، ضخامت بدنه کاهش یافته و محل جایگری اسپیکرها نیز متفاوت است. LG با استفاده از فناوری های یاد شده، صدای ورودی استریو را به صدای چند گانه شبیه سازی خواهد کرد. یک موتور بهبود و تقویت صدا (Upscale) در این محصولات به خدمت گرفته شده است؛ وظیفه این موتور بالا بردن کیفیت صدا در کانال هایی با بیت ریت و کیفیت پایین صوتی است.

در بخش هوشمند سازی، شاهد استفاده از AI Smart به همراه دستیار صوتی گوگل هستیم. دستیار صوتی انتخابی LG با نام Google Assistant، افزون بر تلویزیون ها، حالا به درون سیستم های صوتی خانگی، از جمله ساندبارها نیز راه یافته است. تمامی مدل های ذکر شده در نمایشگاه CES 2019 رونمایی خواهند شد.

(5 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.