پر فروش و طرفدار ترین کنسول های بازی در سال 2018 چه مدل های بودند؟

هر چند که پیروزی در کنسول های نسل 7 با شرکت مایکروسافت و کنسول محبوب Xbox 360 بود، اما در نسل 8 ورق به نفع سونی برگشته و این شرکت گوی رقابت را با Playstation 4 از Xbox One ربود. تمام گزارش های موجود حاکی از فروش بیشتر PS4 به نسبت رقیب آمریکایی خود هستند؛ هر چند که حتی از نظر متریال های بدنه و قیمتگذاری، Xbox One از کیفیت بالاتری بهره می برد.

به هر حال آخرین گزارش ها از فروش کنسول های بازی در سراسر جهان منتشر شده است که البته نام ناجی "نینتندو" نیز در آن به چشم می خورد. Nintendo در یک قدمی نابودی قرار داشت که باز هم یک کنسول پر فروش موفق به نجات آن شد؛ پر فروش ترین کنسول های بازی جهان دو محصول PS4 و Nintendo Switch هستند. با این وجود کنسول پلی استیشن با کمی اختلاف، از رقیب خود یعنی سوئیچ جلوتر ایستاده است.

در مکان سوم نیز نام Xbox One به چشم می خورد؛ Nintendo Switch به دلیل آنکه یک کنسول هیبریدی است، از فروش مناسبی برخوردار بود، در غیر این صورت، سوئیچ از نظر سخت افزارهای پردازشی در حد و اندازه کنسول های نسل 8 ظاهر نشده بود. شرکت سونی موفق به فروش 17.7 میلیون دستگاه PS4 در سال 2018 شده و بدین ترتیب موفق به ثبت رکوردی جدید با فروش کلی نزدیک به 95 میلیون دستگاه در جهان شد. شرکت سونی در خلال ماه های اکتبر تا پایان دسامبر، 8.1 میلیون دستگاه کنسول بازی PS4 را به خانه های گیمرها فرستاد.

از سوی دیگر، Nintendo Switch موفق به فروش 17.4 میلیون دستگاه در سال 2018 شده تا در نهایت تعداد کنسول های فروخته شده ی خود را به عدد 32.3 میلیون دستگاه برساند. این کمپانی نیز در مدت زمان مشابه (ماه های اکتبر تا پایان دسامبر) موفق به فروش 9.4 دستگاه کنسول بازی سوئیچ شد. تحلیلگران معتقد هستند که در سال 2019، کنسول بازی سوئیچ رقبای خود را به کنار زده و جایگزین سونی در صدر لیست فروش خواهد شد. این در حالی است که انتظار می رود سونی تا پایان سال 2019، کنسول بازی نسل 9 خود با نام احتمالی Playstation 5 را راهی بازار سازد چرا که آمار خرید جهانی PS4 تکمیل شده و حال زمان ورود یک کنسول بازی جدید است.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.