از تصویر تلویزیون های خود راضی نیستید؟ از ابزار کالیبراسیون CalMAN استفاده کنید

تلویزیون های حرفه ای و نیمه حرفه ای، دارای کالیبراسیون دقیق کارخانه ای هستند؛ همچنین در حین برگزاری آزمون و مسابقات انتخاب برترین نمایشگر، تلویزیون و مانیتورها عمدتا کالیبراسیون شده و تصاویر کالیبره شده آنها برای انتخاب نهایی مد نظر قرار می گیرد. این کالیبراسیون با برنامه، دوربین های پیشرفته و نرم افزاری های اختصاصی صورت می گیرد.

همچنین در مواردی که کاربر با شیوه های دقیق و عملکرد کالیبراسیون آشنایی نداشته باشد، امکان خرابی تلویزیون نیز وجود دارد. به هر حال کالیبراسیون همانطور که از نامش نیز پیداست، برای رسیدن به نهایت کیفیت و ایجاد دقت رنگ، کنتراست و ...مناسب است. هر سازنده تلویزیون از یک برنامه کالیبراسیون استفاده کرده و از جمله این برنامه ها، CalMAN است.

برنامه های کالیبراسیون CalMAN در مدل های حرفه ای و نیمه حرفه ای عرضه می شوند؛ اگر تصور کرده اید که با برنامه ای ارزان قیمت روبرو هستید، باید بگوییم که سخت در اشتباهید؛ نسخه Ultimate این برنامه 2995 دلار قیمت داشته و ارزان ترین برنامه این شرکت، نمونه Home Enthusiast است که با قیمت 399 دلار به فروش می رسد. در نتیجه امکان خریدارای آن برای بسیاری از کاربران عملا وجود ندارد. در نتیجه CalMAN تصمیم به ارائه یک نسخه خانگی ارزان تر از برنامه کالیبراسیون خود گرفته است.

نسخه جدید این برنامه CalMAN Home نام دارد که از ویژگی کالیبراسیون خودکار یا AutoCal نیز پشتیبانی می کند. این برنامه فاقد ویژگی های خاص بوده و تنها به کالیبراسیون رنگ تلویزیون ها می پردازد. این برنامه با بسیاری از تلویزیون های معرفی شده در CES 2019 نیز سازگاری کامل داشته و برای کاربران مشکل پسندی طراحی شده است که از تصویر ساده تلویزیون های خود راضی نبوده و به دنبال بهتر ساختن آنها هستند.

کالیبراسیون CalMAN

کالیبراسیون نمایشگر و تلویزیون ها معمولا نیاز به سه جزء دارد؛ یک رنگ سنج برای اندازه گیری میزان رنگ های صفحه، مولد الگوریتم برای تولید الگوهای ویدئویی و در پایان نیز نرم افزارهایی مانند CalMAN. این شرکت اعلام کرده است که در برخی از تلویزیون های جدید مانند مدل های 2019 از برندهای Panasonic و LG، برای کالیبراسیون نیازی به مولد الگوریتم برای تولید الگوهای ویدئویی نخواهیم داشت. در نتیجه بدون سخت افزار های خارجی، می توان تلویزیون های این شرکت ها را کالیبراسیون کرد.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.