تلویزیون هایی با فناوری FreeSync برای گیمرها!

سامسونگ در روز گذشته چند نمونه از تلویزیون های QLED جدید برای سال 2019 را معرفی نمود که در میان آنها نام یک خانواده 8K نیز به چشم می خورند؛ Q90, Q80, Q70 و Q60 از جمله تلویزیون های جدیدی هستند که از سوی بزرگترین سازنده تلویزیون در جهان، در حال عرضه به بازارهای جهانی خواهند بود. اینک سامسونگ اعلام کرده است که یکی از ویژگی های این محصولات، پشتیبانی از فناوری FreeSync است که در کارت گرافیک های AMD و حتی برخی مدل های NVIDIA، قابل پشتیبانی است.

هدف اولیه پشتیبانی از FreeSync در تلویزیون ها، کنسول های بازی مانند Playstation 4 و Xbox One بود؛ اما کمی بعد، این پشتیبانی به کارت گرافیک ها نیز رسید. حال به دلیل قیمت پایین فناوری FreeSync، پیاده سازی آن در تلویزیون ها ساده تر شده است. افزون بر سامسونگ، شرکت های دیگر از جمله LG نیز جزو کمپانی های است که پشتیبانی از FreeSync را به درون تلویزیون های خود آورده و حتی OLEDهای جدید این شرکت نیز از FreeSync پشتیبانی می کنند.

این برنامه در لیست کارهای شرکت های دیگر، از جمله برندهای چینی قرار گرفته است. TCL و Hisense نیز قرار است تا در سال 2019، به تلویزیون های FreeSync بپردازند. در نتیجه دست کم تا پایان سال 2019 تعداد 5 شرکت سازنده تلویزیون، به تولید مدل های متعدد با FreeSync اقدام خواهند کرد. FreeSync در عملکرد اصلی خود، نرخ فریم را با فرکانس پنل در تلویزیون ها سازگار کرده و از شکست فریم، مشکلات تطابق و ... جلوگیری به عمل می آورد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.