اختراع جدید سامسونگ: تلویزیونی بدون کابل برق!

شرکت کره ای سامسونگ الکترونیک که بزرگترین سازنده تلویزیون در جهان به شمار می رود، به تازگی پتنتی را به ثبت رسانده است که نشان از یک ابداع جدید در دنیای تلویزیون و سیستم های بصری دارد.

بخشی از مدار های داخلی تلویزیون ها به حوزه نیرو اختصاص یافته و حتی یکی از دلایل ضخامت نسبی آنها نیز استفاده از یک برد تغذیه است که به طبع کمی هم نیازمند تهویه خواهد بود. اما سامسونگ الکترونیک برای این منظور فکری اندیشیده و به سرعت پتنت تجاری را به نام خود ثبت کرده است.

کمپانی سامسونگ در این پتنت تلویزیونی را ابداع کرده است که نیروی مورد نیاز خود را به صورت بدون سیم دریافت می کند! همانند سامانه شارژ بدون سیم گوشی های هوشمند، تلویزیون جدید و یا آتی سامسونگ، بدون نیاز به اتصال کابل برق، می تواند نیروی مورد نیاز خود را به شیوه بدون سیم تامین نمایند. . این سیستم به اصول مغناطیسی با کویل برای انتقال قدرت متکی است.

تلویزیون هوشمند سامسونگ

یک برد شارژ بدون سیم در پشت تلویزیون تعبیه شده است و با دریافت نیرو از دانگل خارجی، کابل برق را حذف می کند. نیکولا تسلا این مفهوم را در سال 1899 پیشنهاد داد و شرکت های بسیاری در پی آن، دست به ابداعاتی زده اند که از جمله آنها همین تلویزیون بدون سیم سامسونگ است. این شرکت در حذف کابل های I/O نیز با رابط One Connect نیز سابقه درخشانی دارد.

(9 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.