تلویزیون ها هم از بازار ایران ناامید و سرخورده شده اند!

افزایش شدید تورم، بالا رفتن ارزش ارزهای خارجی به نسبت ریال ایران و تمامی مواردی که شما هم به مانند ما از آنها آگاه هستید، باعث شده است تا قدرت خرید مردم در 1 سال گذشته به طور چشمگیری کاهش یابد. شاید تصور کنید که تنها فروش اقلامی از جمله گوشی های موبایل، تجهیزات سخت افزاری و حتی آجیل شب عید با کاهش فروش، حتی زیر 50 درصد به نسبت سال گذشته روبرو هستند؛ اما ظاهرا اقلام مهمی دیگر هم به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، در معرض آسیب قرار گرفته اند.

تلویزیون ها هم از خانه ها ما دور می شوند؟!

تلویزیون مهمترین سرگرمی اتاق نشیمن و البته منازل ما ایرانیان است؛ نه فقط ایرانی ها، بلکه مردم سراسر جهان تلویزیون را به عنوان برجسته ترین قطب سرگرمی منازل خود می دانند. اما قیمت انواع تلویزیون ها، شامل مدل های LCD/LED، تلویزیون های کوانتومی (QD) و OLED، آنچنان افزایش یافته است که حتی نزدیک شدن به سال جدید هم نتوانسته در تصمیم مردم برای خرید تلویزیون جدید تاثیر چندانی بگذارد.

متوسط قیمت هر تلویزیون بین 32 الی 43 اینچ، به 2 تا 2.5 برابر بیشتر از مدت زمان مشابه در سال گذشته رسیده است. همچنین قیمت تلویزیون های 46 تا 65 اینچ نیز حتی تا 3 و 4 برابر افزایش قیمت را نشان می دهد. این افزایش قیمت موجب شده است تا قدرت خرید یک تلویزیون جدید از بسیاری از مردم سلب شده یا با همان تلویزیون های قدیمی خود سر کرده و یا به ناچار انتخاب های پایین تری را مد نظر قرار دهند.

نه فقط افزایش قیمت، بلکه کمبود مدل و حق انتخاب!

افزون بر افزایش قیمت چشمگیر و شدید انواع تلویزیون ها در بازار، موجودی بسیاری از مدل ها، حتی برندهای مطرح بازار نیز به شدت محدود شده است. بسیاری از ابعاد (اینچ ها) تنها در یک و یا چند نمونه محدود راهی بازار شده و از این رو حق انتخاب خریداران نیز به همان مقدار دچار محدودیت شده است.

تلویزیون LED

در نتیجه گاها شاهد خرید هایی هستیم که در ویژگی ها، دارای مغایرت های فراوانی با پارامترهای مورد نظر ما هستند. افزایش قیمت و کاهش مدل ها، از ابتدای سال جاری روند سریعی را در پیش گرفته و حال در روزهای پایانی سال 1397 و قطعا روزهای اولیه سال 1398، به اوج خود رسیده است. جالب است بدانید که حتی برخی از برندهایی که در سالهای اخیر سبد کالای بسیار غنی را در بازار ایران به نمایش گذاشته اند، در حال حاضر تنها در چند مدل در این بازار نا امید کننده حضور یافته اند!

(7 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • ریشه همه گرونی ها و بدبختی ها و عقب ماندگیها یک کلمه هست: رژیم

  0 پاسخ
 • عباس

  گرونی تقصیر اونیه که به دروغ گفت به من رای بدید همه چیز صد روزه درست میشه حالا هم باید همون شخص بیاد جواب بده. البته من شهرستانیم و به این اقا رای نداده ام فکر کرده ما بچه شهرستانی ها خام این حرفها میشیم. زمانی که تهرانی ها میگفتن شعور سیاسی فقط تهرانی ها دارن و شهرستانی ها باید مثل تهران رای بدن. زکی. زهی خیال خام. حالا هم تا 1400 مچکریم گرانی.

  0 پاسخ
 • لعنت به روزی که .... وسلام همین که گفتم:smiley0

  0 پاسخ
 • آحه چرا خداوکیلی؟؟ منظورم این خبر نیس.. منظورم کل خبراییه که نه‌تنها ازین سایت بلکه ۲۴ ساعت از هر سایتی و هر شبکه‌ای و هر جای دیگه.. فقط خبرای ناجور عزاداری بره گرونی و کم‌یابی محصولات و تو حسرت یه‌چی موندن و این‌چیزا رو می‌شنویم؟؟؟ یه بار نشد یکی تو کل ایران به من بگه " فلان‌چیز فلان‌جور شد.. چه‌قد خوب!! "

  خدایا ممنون که منو بدبخ کردی.. همین که تو ایران زاده شدم کافیه جهنم کیلو چند :-D:-D:D

  1 پاسخ
 • در پاسخ به: Farzam.G

  تو و امثال تو این کشورو به گند کشیدید. و گرنه این خدا و این ایران و ... چند هزار سال قبل از تو بودن. قبل تر از اونکه بابای بابای بابای بابای بابای بابای ... بابات اسمون این دنیارو ببینن. تو باید گله بکنی؟ این "ایران"ـه که باید دلش خون بشه که چنین بی بته هایی رو به خودش دیده!!

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Farzam.G

  تو و امثال تو این کشورو به گند کشیدید. و گرنه این خدا و این ایران و ... چند هزار سال قبل از تو بودن. قبل تر از اونکه بابای بابای بابای بابای بابای بابای ... بابات اسمون این دنیارو ببینن. تو باید گله بکنی؟ این "ایران"ـه که باید دلش خون بشه که چنین بی بته هایی رو به خودش دیده!!

  0 پاسخ
 • mr-hacker

  در پاسخ به: Farzam.G

  داداش یه روز میرسه که میبینی کل دنیا واسه ایران زانو زدن زمنه همینجوری نمیمونه مطمع نباش

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.