هواوی یک تلویزیون پیشرفته ی 8K خواهد ساخت که مشکل محتوا را حل می کند

شرکت های چینی در حال توسعه بخش های جدیدی افزون بر موبایل هستند؛ انواع لپ تاپ و تلویزیون از جمله این بخش ها است. "هواوی" به عنوان جدید ترین برند در این حوزه، به تازگی اعلام کرده است که توسعه یک تلویزیون جدید را در دست توسعه دارد.

شرکت چینی Huawei به تازگی اعلام کرده است که یک تلویزیون 8K را در سال آینده راهی بازار خواهد کرد. این تلویزیون از فناوری 5G برخوردار خواهد بود. تولید این تلویزیون تا پایان سال جاری میلادی به پایان رسیده و احتمالا در اوایل سال 2020 شاهد عرضه آن به بازارهای جهانی خواهیم بود. پیوند سریع اتصال 5G با صفحه نمایش 8K، به لحاظ نظری میتواند راهی برای غلبه بر مشکلات جریان داده ای باشد که محتوای تلویزیون های 8K را تامین نماید.

به واقع مشکل محتوا و باس ها (گذرگاه های ورودی) در تلویزیون های 8K تنها مشکلی است که گریبانگیر سازندگان آن است. نه فقط هواوی، بلکه شرکت های دیگر از جمله سامسونگ و الجی نیز از ابتدای امسال پا به حوزه تولید تلویزیون های 8K خانگی نهاده اما این فناوری به این زودی ها، به درآمد سنگین نخواهد رسید. طی آخرین تحلیل های بازارهای جهانی فناوری 8K ظرف 7 سال می تواند به درآمدهای سنگین رسیده اما تا پیش از آن روند سریعی نخواهد داشت.

هواوی با افزودن فناوری 5G که نقل و انتقال داده با پهنای باند بسیار بالا را به همراه دارد، می تواند در فروش تلویزیون های 8K موثر باشد. این تلویزیون هوشمند بوده و یک پردازنده احتمالا اختصاصی را یدک می کشد. هنوز مشخص نشده است که هواوی از چه سیستم عاملی برای این تلویزیون استفاده خواهد کرد.

(1 رای)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • خداروشکر بزار بسازه و فراگیر کنه این تلوزیونها رو
    بلکه ایرانیا بتونن تلوزیونهای از رده خارج و قدیمی (فول اچ دی) رو راحتر و ارزونتر بگیرن اینجا:emoji1

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.