دستیار صوتی جدید الکسا در تلویزیون های LG

در اواخر ماه جاری، تلویزیون های LG 2019 از دستیار صوتی الکسا پشتیبانی خواهند کرد. البته این پشتیبانی فعلا فقط در آمریکای شمالی ارائه خواهد شد و کاربران اروپایی و آسیایی فعلا باید صبر کنند. در ادامه جزییات این خبر را در اختیار شما عزیزان قرار خواهیم داد.

دستیار صوتی الکسا در تلویزیون های LG

همانطور که اشاره کردیم دستیار صوتی آمازون به زودی در اختیار کاربران تلویزیون های LG قرار خواهد گرفت و این دستیر صوتی عملکرد جدیدی را برای این سری از تلویزیون ها به ارمغان خواهد آورد. در نتیجه کافیست تا با تلویزیون خود صحبت کند و صحبت کردن با دستیار صوتی را جایگزین فشار دادن دکمه های کنترل کنید. نکته جالب اینجاست که تلویزیون هایی که مجهیز به دستیار صوتی الکسا باشند می توانند به کمک این دستیار صوتی، دستگاه های هوشمند دیگر خود که سازگار با الکسا است را کنترل نمایند.

دستیار صوتی الکسا در تلویزیون های LG

این اولین باری نیست که LG از دستیار صوتی الکسا پشتیبانی می کند. سال گذشته نیز شاهد الکسا در تلویزیون های ال جی بوده ایم اما سال قبل نیاز به بلندگوهای هوشمند الکسا برای پشتیبانی از این دستیار صوتی بود ولی امسال از طریق بلندگوهای داخلی امکان پذیر خواهد بود و نیاز به دستگاه جانبی نیست. تلویزیون های ThinQ AI از سری تلویزیون های UHD، NanoCell و OLED از الکسا پشتیبانی خواهند کرد. البته شایان ذکر است که تلویزیون های سال 2018 و 2019 نیز جزو محصولاتی هستند که از این دستیار صوتی پشتیبانی می کنند.

اگرچه مشتریان آمریکای شمالی در ماه جاری به این به روز رسانی جدید دسترسی خواهند داشت، اما این قابلیت در اروپا و آسیا هم پس از مدت کوتاهی ارائه خواهد شد. به گفته ال جی تمامی کاربران اروپایی و آسیایی نیز تا هفته های آینده این بروزرسانی را دریافت خواهند کرد. در واقع این بروزرسانی و پشتیبانی از دستیار صوتی الکسا در اختیار 14 کشور قرار خواهد گرفت که طبق معمول ایران جزو این کشورها نیست و می توان به کشورهایی چون اتریش، استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، هند، ایرلند، ژاپن، ایتالیا، مکزیک، نیوزیلند، اسپانیا، انگلستان و ایالات متحده اشاره کرد.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.