آموزش اسکن تلویزیون های سامسونگ در برابر بد افزار و ویروس ها

احتمال حمله بد افزاری به تلویزیون های هوشمند، از سالهای گذشته تا کنون مطرح شده است؛ حتی برخی گزارش ها مبنی بر نفوذ بد افزارها به منظور استفاده از تراشه های پردازشی در کاربردهای "ماینینگ" بوده است. در نتیجه شرکت های سازنده تلویزیون، لایه های امنیتی و رمزنگاری متعددی را برای تلویزیون های خود طراحی کرده اند که از جمله آنها می توان به کمپانی Samsung اشاره کرد.

تلویزیون های سامسونگ با سیستم هوشمند اسکن بد افزار

کمپانی سامسونگ الکترونیک که پر فروش ترین برند تلویزیون در جهان است، سیستم عامل اختصاصی خود با نام Tizen را در تلویزیون های تولید شده این شرکت نصب می کند. این شرکت از 3 لایه امنیتی در تلویزیون های جدید خود، خصوصا QLED استفاده می کند. سامسونگ به تازگی توصیه کرده است که دارندگان تلویزیون های QLED این شرکت در سراسر جهان، دست کم هر چند هفته یکبار تلویزیون های خود را اسکن کنند.

تلویزیون سامسونگ

تلویزیون های QLED دارای سامانه اسکن هوشمند بد افزار هستند که در منوی تلویزیون ها موجود است؛ در نتیجه کاربران می توانند هر چند هفته یکبار، تلویزیون خود را برای اطمینان از وجود بد افزارها اسکن نمایند. لایه دوم تلویزیون های سامسونگ به یک سامانه رمز نگاری در سطح تراشه و نرم افزار است که به یک سرور اختصاصی متصل شده و به صورت مداوم داده های وارد شده، اعم از رمز عبور و ... را چک می کند.

در پایان نیز لایه آخر شامل یک پروتکل نرم افزاری McAfee است؛ سامسونگ با McAfee از سالهای گذشته وارد همکاری شده و از دیوارهای امنیتی آن برای جلوگیری از ورود بد افزارها جلوگیری خواهد کرد. برای اسکن تلویزیون های سامسونگ و تشخیص و حذف بد افزارهای احتمالی، می توانید از مسیر زیر پیروی کنید:

  1. ابتدا در منوی تلویزیون وارد گزینه General شوید
  2. سپس گزینه System Manager را انتخاب کنید
  3. در ادامه گزینه Smart Security را انتخاب کنید
  4. سپس گزینه Scan را انتخاب کرده و تا پایان زمان اسکن که زیاد نیست، منتظر بمانید

آموزش اسکن ویروس تلویزیون سامسونگ

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.