چینی ها بهتر از بقیه شرکت ها تلویزیون ها را آپدیت می کنند؟

شرکت های بسیاری از جمله شیائومی، سونی، فیلیپس، تی سی ال و... از سیستم عامل "اندروید تی وی" استفاده می کنند؛ اما نصب OS به تنهایی در تلویزیون کافی نبوده و نیاز به بروزرسانی آن هم از مواردی است که شرکت های سازنده را از یکدیگر متمایز می سازد. باید بگوییم که بسیاری از استفاده کنندگان از سیستم عامل Android TV در سالهای اخیر آپدیت های مناسب، به موقع و درخشانی را عرضه نکرده اند.

اما چینی ها در این زمینه بسیار خوب عمل کرده اند. در آخرین اقدام باخبر شده ایم که شرکت چینی Xiaomi بروزرسانی Android Pie یا همان اندروید 9 را برای تلویزیون های Mi TV 4A منتشر کرده است. این بروزرسانی امکان ارتقاء سیستم عامل تلویزیون های Mi TV 4A را در ابعاد 32 و 43 اینچ خواهد داد. همچنین ضمن بهبود عملکرد، بسیاری از ویژگی های جدید نیز به این تلویزیون ها تزریق خواهد شد.

شاید این برای اولین بار باشد که یک تلویزیون 32 اینچ ساده اندرویدی هم بروزرسانی Android Pie را با چنین قابلیت هایی دریافت می کند. برخی از این تلویزیون ها با سیستم عامل Android 6.0 یا همان Marshmallow عرضه شدند؛ با بروزرسانی جدید اندروید تی وی 9، امکان استفاده از برنامه های Play Store و حتی دستیار صوتی Google Assistant نیز برای خریداران این تلویزیون ها ممکن می شود.

تلویزیون شیائومی

این تلویزیون ها بر اساس یک پردازنده 4 هسته ای Amlogic تولید شده اند؛ یکی از مدیران این شرکت گفت: بروزرسانی Android Pie با در نظر گرفتن چیپست های مورد استفاده در تلویزیون ها، یکی از بزرگترین چالش های پیش رو است. استفاده از چیپ هایی که برای سیستم عامل های قدیمی تر تولید شده و حالا باید برای آنها سیستم عامل های جدیدتری را نصب کرد. شایان ذکر است که شیائومی اعلام کرده است که کاربران این تلویزیون های Mi TV 4A پس از نصب این بروزرسانی، ممکن است با مشکلات و موارد فنی غیر طبیعی نه چندان بزرگ روبرو شوند که پس از آپدیت نهایی برطرف خواهد شد. به واقع این بروزرسانی، نسخه بتا است.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.