آمریکایی ها عاشق تلویزیون های بزرگ شده اند!

بازار صوتی و تصویری آمریکا، در تمامی بخش ها خصوصا آمریکای شمال و جنوبی، برای کمپانی های فعال در این حوزه بسیار مهم است. تلویزیون های 4K برای اولین در این قسمت از جهان محبوب شده و رواج یافتند. حتی در زمینه سیستم های صوتی نیز آمریکای جنوبی باعث شد تا شرکت هایی مانند "سونی" اقدام به تولید محصولات خاص برای این قسمت جهان کنند که بعدها راهی قسمت های دیگر بازار شد.

به گفته تحلیل گر WitsView حالا میل کاربران و مردم این قسمت از جهان، شدیدا به سمت تلویزیون های بزرگ، از جمله 65 و 75 اینچ رفته است. در شرایطی که خرید یک تلویزیون در این ابعاد برای بسیاری از ایرانیان کاری تقریبا غیر ممکن به حساب می آید، اما در آنسوی مرزها تلویزیون های 65 و 75 اینچی روز به روز در حال محبوبیت بیشتر بوده و حتی با وجود افزایش قیمت نسبی به دلیل تقاضای بالا، اما مردم همچنان به خرید تلویزیون های بالای 55 و 60 اینچ مشغول هستند.

اندازه تلویزیون انتخابی در آمریکای شمالی از 55 به 65 اینچ منتقل شده است، یکی از دلایل این کوچ به سمت اینچ های بالاتر، کاهش قیمت جهانی تلویزیون است. با توجه به سقوط شدید قیمت تلویزیون های 65 اینچی، اندازه تلویزیون انتخاب شده در اتاق نشیمن خانواده های آمریکایی حالا از 55 به سمت 65 اینچ رفته و بد نیست بدانید که فروش تلویزیون های 55 اینچی به سمت رکود پیش می رود.

این بازار حیاتی باعث شده است تا پای بسیاری از سازندگان تلویزیون به آنجا باز شود؛ حتی برندهایی مانند "شارپ" که این روزها در بسیاری از نقاط جهان تولید خود را متوقف کرده اند. در نتیجه به دلیل عرضه بالا، قیمت کاهش یافته است. این کاهش قیمت فرصت مناسبی را در اختیار آمریکایی ها قرار می دهد که بتوانند تلویزیون خود را از ابعاد 55 و حتی کوچکتر، به سمت 65 اینچ حرکت دهد. از سوی دیگر به دلیل سرعت بالای اینترنت و جریان های پخش آنلاین 4K مانند NETFLIX، مردم ترجیح می دهند که محتوای مورد علاقه خود را در سایز و رزولوشن بالا مشاهده نمایند.

تلویزیون OLED

کمپانی SAMSUNG با عرضه نسل جدید QLEDهای خود، اقدام به کاهش قیمت تلویزیون های 65 تا 75 اینچی خود کرده و LG نیز با افتتاح کارخانه دوم خود در کشور چین، قیمت تلویزیون های OLED را بین 7 تا 9 درصد کاسته است.

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • این چیزا واسه ملت همیشه در صحنه حرامه:l:l
  ما رو چه به استفاده از تجهیزات و تکنولوژی به روز و پیشرفته:emoji0:emoji0

  آخرین بار در تاریخ حدود 6 ماه قبل توسط افسانه پناهی ویرایش شد
  2 پاسخ
 • EHSAN1993

  ایرانی جماعت هم عاشق گرونی :smiley0زندگی و عشق و حالش برای بقیه دنیا:smiley8

  0 پاسخ
 • EHSAN1993

  ایرانی جماعت هم عاشق گرانی =))هر چی تو دنیا ارزون میشه اینجا برعکس روز به روز گرونتر

  0 پاسخ
 • خاک‌شون تو سر ایران و ایرانی :smiley5:smiley5

  4 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.