تلویزیون های مینی LED سری 8 تی سی ال راهی بازار شدند

طی  چند سال گذشته شرکت TCL توانست حضور موفقی در بازار ایالات متحده داشته باشد. شرکت چینی که علاوه بر این منطقه، فروش گسترده‌ای در سراسر جهان دارد. این شرکت برای رشد فروش در ایالات متحده ابتدا محصولات اقتصادی خود را در جمعه های سیاه و دیگر روزهای خاص به فروش رساند. سپس با تلویزیون‌های میان رده سری 6 سعی کرد جایگاه خود را در این بازار مستحکم کند. 

اگرچه TCL را نمی‌توان رقیب هم سطح ال جی، سونی و سامسونگ دانست اما موفق شده عملکرد فراتر از انتظار داشته باشد. به تازگی این شرکت فروش تلویزیون‌های رده بالا سری 8 را در دو مدل 65 و 75 اینچی با نام 65Q825 و 75Q825 آغاز کرده است. هر دو تلویزیون از فناوری mini-LED بهره می برند که یک فناوری مابین LED-LCD و OLED محسوب می‌شود. همانطور که از نام این فناوری مشخص است، در این نوع فناوری به دلیل کوچک بودن LEDها، هر اینچ تلویزیونی چون سری 8 از ال ای دی‌های بیشتری نسبت به مدل‌های معمولی برخوردار است. 

TCL می‌گوید نسخه 75 اینچی بیش از 25 هزار LED داشته که موجب یکنواخت بودن رنگ و وضوح قابل توجه می‌شود. شاید این مدل‌ها وضوح خوبی ارائه می‌دهند اما کیفیت بالاتر، قیمت بیشتر را دربرمی‌گیرد. برای مثال تلویزیون 65 اینچی 65Q825 با قیمت 2000 دلار و  75 اینچی 75Q825 با قیمت 3000 دلار قابل تهیه است.

مینی LED قیمت بیشتری را در پی دارد

برای شرکتی چون TCL که بیشتر روی تلویزیون‌های اقتصادی سرمایه گذاری کرده، عرضه مدل رده بالایی چون سری 8 نقطه  عطف محسوب می‌شود. مدل 65 اینچی سری 8 دو برابر قیمت بیشتری نسبت به مدل مشابه سری 6 دارد و در مدل 75 اینچی نیز افزایش قیمت 3 برابری را شاهد هستیم.

TCL نخستین بار در CES 2019 بود که فناوری صفحه نمایش mini-LED را معرفی کرد و برای نخستین بار نیز آن را در تلویزیون‌های هوشمند سری 8 به کار گرفت. البته تلویزیون‌های mini-LED تی سی ال به مراتب قیمت کمتری نسبت به محصولات microLED سامسونگ دارد.

برای مقایسه باید بیان داشت که تلویزیون 292 اینچی وال microLED سامسونگ با قیمت نجومی عرضه می‌شود و نکته جالب اینجاست که در بحث کیفیت عملکرد تقریبا مشابهی را می‌توان در هر دو تلویزیون مینی LED تی سی ال و microLED سامسونگ مشاهده کرد. 

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.