ساخت بزرگترین نمایشگر OLED جهان توسط ال جی

شرکت ال‌جی دو عدد از بزرگترین نمایشگرهای OLED جهان را در فرودگاه بین‌المللی اینچئون کره جنوبی رونمایی کرد. ال‌جی برای طراحی دیوارهای نمایشگری عظیم که ترمینال اصلی این فرودگاه تحسین‌شده را زینت داده‌اند همکاری نزدیکی با شرکت فرانسوی طراحی Wilmotte & Associés داشته است. به این ترتیب استفاده کنندگان از فرودگاه با دیواری پوشیده شده از نمایشگرهای OLED روبرو می شوند که جلوه خاصی به سالن داده و نمونه ای از کاربردهای تبلیغاتی تکنولوژی است که که نمایشگرهای OLED آنها را به زیبایی به تصویر می کشند.

هر نمایشگر از 140 پنل OLED منحنی 55 اینچ تشکیل شده است که در نتیجه نمایشگر 13 متر ارتفاع و 8 متر عرض دارد. این اندازه معادل سطح سه کانتینر بزرگ است. این دو نمایشگر بسیاری از قابلیت‌های فناوری OLED را ارائه می‌دهند که از جمله می توان به ویژگی‌هایی نظیر آتش‌بازی درخشان در آسمان شب اشاره کرد. همچنین به دلیل اینکه در نمایشگرهای OLED هر پیکسل به طور مستقل روشن می‌شود، دیگر نیازی به LED بکلایت نیست. بنابراین این نمایشگرها بسیار سبک شده‌اند و با کمترین حائل‌ها از سقف آویزان شده‌اند.

پارک وان سو، رئیس و مدیرعامل فرودگاه بین‌المللی اینچئون می‌گوید: "این نمایشگرهای OLED به خوبی مکمل فناوری پیشرفته‌ای هستند که فرودگاه ما به آن شهره است. ما همواره برای نشان دادن فناوری‌های مدرنی که در کره تولید می‌شوند به میلیون‌ها مسافر مشتاقیم. OLED در بین این فناوری‌ها ممتاز است." رو سیونگ، نائب رئیس و مدیر بخش B2B ال‌جی معتقد است: "اگرچه بزرگترین نمایشگر OLED مطمئناً مسئله‌ایست که ما بدان افتخار می‌کنیم، اما آنچه ما را بیشتر هیجانزده کرده است یافتن فرصت معرفی جادوی OLED به مسافران سراسر جهان است. مزایای فناوری OLED تنها باید دیده شود، و نمی‌توان با هیچ کلمه‌ای آن را بیان کرد."

(3 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • بهتره سامسونگ هم یکی اونجا بزنه از غافله عقب نمونه.

  0 پاسخ
 • صنعت کره ی جنوبی از دهه ی 70 خودمون به بعد مترقی شد و صنعت خودمون هم از همون دهه ی 70 آخرین شعله هاش هم خوابید و خاموش شد

  0 پاسخ
 • اندازه یه ساختمونه این تلویزیون واقعا ال جی با Oled عالی عمل کرده

  0 پاسخ
 • :emoji3:emoji3:emoji3

  قیمت تمام شده ذکر نشده؟

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: M.Hossein

  قیمت تمام شده اش مهم نیست مهم تکنولوژی به کار رفته در آن است که توانسته ابعادی به این بزرگی را درست بکنند !!!!

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.