بازار لپ تاپ های گیمینگ دیگر در انحصار ASUS و MSI نیست!

بازار نوت بوک های مخصوص بازی، یک بازار پر سود و درآمد سرشار برای تولید کنندگان لپ تاپ است که البته حضور در آن نیز نیازمند شرایط خاص رقابتی است. اینک دیجی تایمز گزارشگر جنجالی و معتبر دنیای IT، گزارشی را در این زمینه منتشر کرده است که بسیار جالب توجه است؛ تا بدانجا که تمامی وب سایت های معتبر حوزه نوت بوک به انتشار دقیق آن پرداخته اند. بنا بر گزارش Digitimes، بازار لپ تاپ های مخصوص بازی در نیمه دوم سال 2018 با آغاز تغییرات خاص همراه خواهد بود.

کمپانی های تایوانی MSI و ASUS تا کنون پرچمداران فروش این بازار بوده و هر کدام برای مدتی رتبه نخست فروش را در اختیار دارند؛ اما ظاهرا با وجود ورود برندهایی نظیر ACER، Dell، HP و Lenovo، این وضعیت در حال تغییر است. لنوو امروزه 30% از بازار لپ تاپ های مخصوص بازی را در چین به خود اختصاص داده است؛ ایسر بخش بزرگی از بازار کشورهایی نظیر برزیل، آمریکا، آسیا و حتی ایران را به خود اختصاص داده است چرا که لپ تاپ های مخصوص بازی آن با قیمت به مراتب کمتر از رقبا، قطعات سخت افزاری یکسان را به همراه دارند.

دل با برند معتبر Alienware در این بازار حضور یافته و Razer نیز بخش بزرگی از بازار اروپایی را در اختیار گرفته است. جالب است بدانید که برندهای چینی نیز حضور گسترده ای در این بازار داشته و محصولات برخی از آنها تنها در بازار چین به فروش می رسد؛ با این وجود Digitimes معتقد است که علاوه بر برندهای ذکر شده، چینی ها نیز خواهان حضور در بازار جهانی لپ تاپ های مخصوص بازی هستند. پشتیبانی از تیم های گیمرها، برپایی میتینگ های مختلف و افزایش سرمایه گذاری در بخش تبلیغات و بازار یابی در کنار کنترل قیمت، از جمله دلایل رشد برندهای رقیب MSI و ASUS است. این 2 برند دیگر عمده تولید نوت بوک های مخصوص بازی جهان را در اختیار نخواهند داشت.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.