مشکل مانیتورهای مک بوک پروهای 2018 اپل به کارنامه اپل اضافه شد

اپل در گذشته نیز با مشکلات نمایشگرهای "رتینا" در مک بوک ها دست و پنجه نرم کرده بود؛ این شرکت ظاهرا دقت لازم را در این زمینه به خرج نداده و ایراد در نمایشگرهای مک بوک ها، در حال تبدیل شدن به یک اپیدمی است. به تازگی باخبر شدیم که مک بوک پروهای 2018 این شرکت که به عنوان یکی از برجسته و گران قیمت ترین کامپیوترهای کاربردی-قابل حمل جهان، با مشکلاتی در این زمینه روبرو است.

اطلاعات پیشین، نشان می دادند که برخی از مدل های 2016 تا 2018 این شرکت، دارای مشکل نقص Flatcable در بخش زیرین نمایشگر هستند که خط هایی را بر روی تصویر به جای می گذارد؛ اینک در MacBook Pro های 2018 که اتفاقا با سخت افزارهای جدید و قدرتمند نیز پیکربندی شده اند، شاهد بروز ایراد در مانیتور، به شیوه های دیگری هستیم.

در ایراد جدیدی که مک بوک های اپل را گرفتار خود کرده است، نیمی از تصویر دارای مشکل بوده و همانطور که در تصاویر هم پیداست، در نگاه اول کاملا واضح است که با یک ایراد سخت افزاری و فنی روبرو هستیم. همچنین این ایراد به همراه سو سو  زدن تصویر گزارش شده و گاها حتی پس از ریستارت و راه اندازی مجدد نیز همچنان ادامه پیدا می کند. برخی از کاربران گزارش کرده اند که پس از راه اندازی مجدد، هر چند که ممکن است سو سو زدن تصویر از بین برود، اما همچنان شاهد بروز ایراد در دست کم نیمی از تصویر هستیم.

مشکل نمایشگر MacBook Pro

در برخی موارد غیرفعال کردن خودکار سوئیچینگ بین GPUها می تواند موقتا به بهبود شرایط کمک نماید اما ظاهرا بروزرسانی و حتی تعویض سیستم عامل نیز راه حلی برای این مسئله در پی نداشته است. در حال حاضر ایراد فوق تنها در یک نمونه از مک بوک پروهای 2018 با پیکربندی کارت گرافیک AMD VEGA 20، پردازنده Intel Core i9 و 32 گیگابایت حافظه رم به همراه 1 ترابایت فضای ذخیره سازی نیمه هادی دیده شده است.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • باز خوبه توی خارج یه گارانتی نمایندگی یی خدمات پس از فروشی چیزی هست وگرنه این عیب توی ایران سخت افزاریم باشه نزدیک 50 میلیون رفته تو پاچت

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.