گوشی‌های هوشمند هر روز سنگین‌تر از دیروز

گوشی های هوشمند سنگین تر شده اند. درست است که ابعاد آنها به دلیل نمایشگرهای بزرگتر افزایش یافته است، اما باید به یاد داشته باشیم که ضخامت آنها همواره رو به کاهش بوده است. حجم میانگین 50 گوشی هوشمند پرطرفدار از سال 2006 تا کنون ثابت مانده است و با توجه به فوانین فیزیک این بدان معنی است که چگالی این گوشی افزایش یافته است.

تصور ما اینست که این افزایش وزن به دلیل استفاده از فلز و شیشه اتفاق افتاده است که هر دو سنگین تر از پلاستیک می باشند که در گذشته برای ساخت گوشی ها از آن استفاده میشد. البته سنگینی این گوشی ها از ملزومات ساختاری آنها نیز به حساب می آید. پلاستیک همانطور که از اسمش پیدا است قابلیت به آسانی خم شدن و بازگشت به شکل اولیه را دارد، اما فلزات بعد از خم شدن به همان حالت باقی می ماند. این موضوع در قسمت هایی که کلیدها و پورت های گوشی وجود دارند، بسیار بحرانی تر است. از همین رو فلز استفاده شده در ساخت گوشی ها باید ضخیم تر باشد تا در برابر خم شدن مقاومت بیشتری داشته باشد.

در سال های 2014 و 2015 ماجرای "Bendgate" اتفاق افتاده بود که در پی آن پرچمداران بزرگی مانند آیفون 6 و گلکسی S6 به دلیل وجود نمایشگرهای بزرگتر در مقایسه با رقیبان به راحتی خم می شدند. از آن زمان نمایشگرها بزرگتر و عریض تر شدند، اما خم شدن گوشی ها دیگر اتفاق نمی افتد زیرا بدنه های فلزی ضخیم تری برای ساخت آنها استفاده شده است و این یکی از دلایل تأثیرگذار در سنگین شدن وزن گوشی های امروزی می باشد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.