ال‌جی پتنت گوشی تاشو با دو نمایشگر، باتری و جک هدفون را ثبت کرد

اولین بار در سال 2016، ال جی پتنتی ثبت کرد که در آن گوشی نه تنها دارای دو صفحه نمایش بود، بلکه از دو باتری و دو جک هدفون نیز بهره میبرد. این پنت در تاریخ 28 سپتامبر سال 2016 به ثبت رسیده بود و امروز به لطف سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) به صورت رسمی منتشر شد. نام این پتنت "Mobile Terminal" میباشد و در آن هر دو نمایشگر خمیده می توان به عنوان صفحه نمایش گوشی، زمان، تاریخ، دمای هوا و دیگر اعلانات گوشی را نمایش دهند.

تصاویر نشان میدهد که به کمک لولاهایی که در بالا و پایین وجود دارد، این دو نمایشگر می توانند باز شوند و یک صفحه نمایشگر یکپارچه و بزرگتر را تشکیل دهند. زمانی هم که این گوشی از طریق لولاها تا می شود، نمایشگرها می توانند مستقل از یکدیگر استفاده شوند. به عنوان مثال، در هنگام خواندن کتاب، نمایشگر اول یک صفحه را نشان میدهد و زمانی که گوشی را برمیگردانید نمایشگر دوم، صفحه بعدی کتاب را به تصویر میکشد. زمانی که دستگاه تا حدی بسته می شود، دو نفر می توانند همزمان ویدئو تماشا کنند و هر یک با جک هدفون اختصاصی خود صدای محتوای خاص خود را به صورت اختصاصی بشنوند. با وجود اینکه این اختراع در سال 2016 ثبت شده است، گوشی دارای حسگر اثر انگشت در زیر صفحه نمایش می باشد و هر دو نمایشگر دارای دوربین دیجیتال اختصاصی و باتری مخصوص به خود می باشند.

بدین ترتیب ال جی هم به جمع کمپانی هایی پیوست که پتنت گوشی یا تبلت تاشوی خود را به ثبت رسانده است. هفته پیش بود که اعلام شد هواوی هم به این لیست که سامسونگ، اپل و مایکروسافت در آن حضور داشته اند، پیوسته است. احتمال میرود که Galaxy X سامسونگ در اوایل سال 2019 رونمایی شود. برنامه ال جی اما برای ساخت گوشی تاشو جالب به نظر میرسد، این شرکت قصد دارد برای استفاده همزمان دو نفر بدون آنکه مزاحمتی برای یکدیگر ایجاد کنند، دستگاهی طراحی کند، اما باید دید که این پتنت چه زمانی به تولید خواهد رسید و آیا اصلاً چنین چیزی ممکن است.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.