تماشا کنید: P20 Pro هواوی تا چه اندازه قابل تعمیر است؟

پی20 پرو هواوی یکی از بهترین گوشی های پرچمدار سال 2018 به حساب می آید که دارای بهترین دوربین در میان گوشی های جدید است. اگرچه که عملکرد این دوربین بسیار عالی به نظر میرسد ممکن است نتوانیم چنین نظری را در مورد کیفیت ساخت آن دهیم. زک، از کانال یوتیوبی معروف JerryRigEverything که چند هفته پیش پرچمدار جدید هواوی را مورد شکنجه های فیزیکی خود قرار داده بود، این بار نقشه دیگری کشیده است.

پی20 پرو در آزمون مقاومت زک چندان امیدوار کننده ظاهر نشد و بدنه شیشه ای این گوشی در جلو و عقب که با شیشه کورنینگ گوریلا گلس محافظت نمی شوند، در حین این آزمون دچار خراش شدند و نمایشگر گوشی هم دچار شکستگی شد. حالا زک در آزمون جدید خود، پی20 پرو به ریز ترین حالت درآورده و اجزای داخلی گوشی را به ما نشان میدهد تا متوجه شویم که کدامیک از آنها قابل تعمیر است و آیا اصلاً تعمیر این گوشی کار آسانی است یا نه.

به منظور جداکردن قاب پشتی از گوشی، زک باید به قسمت عقب حرارت دهد. سپس از ابزارهای فلزی خود برای جداسازی لایه چسبنده ای که مقاومت این گوشی در برابر آب را تأمین می کند، استفاده کرد. طبق گفته او جداسازی این قسمت چندان آسان نبود و پیشنهاد داد که با ابزارهای فلزی خیلی به عمق گوشی فشار وارد نکنید، چرا که ممکن است به نوار باریکی که به دوربین متصل است آسیب وارد کنید. پس از جداسازی این لایه، او سنسور کوچکی که بین دو دوبین و مادربرد قرار گرفته بود را جدا کرد و با این کار توانست بدنه پشتی را از کل گوشی جدا کند. زک نشان داد که باتری با حجم زیادی از چسب به اطراف چسبیده شده و مسلماً جداسازی آن سخت و برای افراد غیر حرفه ای خطرناک خواهد بود. اگر مشتاقید بدانید JerryRigEverything چطور اجزای پی20 پرو هواوی را یکدیگر جدا می کند، می توانید در انتهای مطلب ویدئوی آن را تماشا بفرمایید.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.