اولین کالبدشکافی گوشی گلکسی نوت 9 سامسونگ

سرانجام پس از یک انتظار نسبتاً طولانی سامسونگ از پرچمدار جدید سری نوت، Galaxy Note9 رونمایی کرد. خبر جدیدی که تصمیم داریم در خصوص این گوشی منتشر کنیم، اولین کالبدشکافی آن می باشد. اگرچه که هنوز 24 ساعت هم از معرفی رسمی این گوشی نگذشته، متخصصین روسی دست به کار شده اند و با کالبدشکافی گلکسی نوت 9 سعی در کشف تفاوت های این گوشی با نسل قبلی آن دارند.

همانطور که مطلع هستید، باتری گلکسی نوت 9 بزرگتر شده است، اما همان میزان چگالی سلولی را دارد، چرا که احتمالاً سامسونگ نمی خواهد تجربه ای مشابه با گلکسی نوت 7 روی دست خود باقی بگذارد. این بدان معنا است که باتری گوشی جدید گلکسی در مقایسه با نوت 8، فضای بیشتری ار در درون گوشی اشغال خواهد کرد. البته جالب است که با وجود این موضوع، دو گوشی از نظر اندازه تقریباً مشابه یکدیگر هستند. این معجزه در واقع با کوچک کردن مدار دیگری در نوت 9 برای ایجاد فضا برای باتری بزرگتر اتفاق افتاده است.

جایگاه قلم S Pen در داخل گوشی مستحکم تر شده است و به نظر میرسد که احتمال شکستن آن کمتر شده است. جایگزینی پورت USB-C آسان تر شده است و حتی ارزان تر، چرا که دیگر نیاز نیست کل مادربرد برای جایگزینی این قسمت باز شود. این بُرد در مقایسه با گوشی گلکسی نوت 8 کمی کوچکتر شده است، در حالیکه بلندگو از نظر اندازه بزرگتر است و این احتمالاً به معنی کیفیت صدای بهتر و حتی بلندتر می باشد.

اما جالب ترین موضوع در رابطه با گوشی گلکسی نوت 9، صفحه بزرگ مسی است که برای از بین بردن گرما در داخل گوشی تعبیه شده است. در حالیکه استفاده از تیوب های مسی در گوشی های بالارده امروزی بسیار شایع شده است، سایز بزرگ صفحه استفاده شده در گوشی جدید خبر از آن دارد که دستگاه جدید حرارت بیشتری را از چیپ ست خود تحمل خواهد کرد و در نتیجه این موضوع میزان گرمایی که در گوشی تجربه خواهید کرد کمتر از گوشی های دیگر بازار خواهد بود.

به طور کلی گلکسی نوت 9 با وجود شباهت های ظاهری و بیرونی، در طراحی داخلی متفاوت از گلکسی نوت 8 است.  قابلیت تعمیر آن بالاتر رفته است و هزینه جایگرینی قطعات کمتر شده است. واضح است که لبه های خمیده نمایشگر ضعیف ترین نقطه از نظر مقاومت است و هنوز هم برای جایگزینی آن باید هزینه بالایی بپردازید. اما به طور کلی و در نگاه اول در کالبدشکافی این محصول پیشرفت خوبی در مقایسه با نسل قبلی خود داشته است. نظر شما در این رابطه چیست؟

(10 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.