بنچمارک های گلکسی نوت 9 منتشر شد؛ شکست در برابر S9 پلاس

پس از معرفی گلکسی نوت 9 توسط سامسونگ و در اختیار گرفتن این گوشی توسط وب سایت های مرجع برای تست و بررسی، به تدریج نتایج کنکاش رسانه ها درباره این دستگاه نیز در اختیار کاربران قرار می گیرد. با توجه به استفاده از دوربین یکسان با گلکسی اس 9 پلاس توسط سامسونگ، به نظر می رسد مهم ترین تست هایی که باید انجام شوند عبارت اند از تست باتری 4000 میلی آمپر ساعتی نوت 9 و بنچمارک های پردازشی برای سنجش عملکرد چیپست اسنپ دراگون 845 در کنار 6 گیگابایت حافظه رم این دستگاه. وب سایت Phone Arena این کار را انجام داده و نتایج آن را به اشتراک گذاشته است. نتایجی که می توانند تا حد زیادی تعجب آور باشند.

بر اساس تست های انجام شده توسط فون آرنا، گلکسی نوت 9 به جز یک مورد در هیچ رشته ای نتوانسته رقیب قدیمی تر خود یعنی گلکسی اس 9 پلاس را شکست دهد. این در حالیست که انتظار می رفت سامسونگ بتواند با معرفی سیستم خنک کننده کربنی جدید عملکرد روان تری را برای پردازنده تضمین کرده و در نتیجه حداقل در بنچمارک ها امتیاز بالاتری کسب کند. بنچمارک های GFX که عملکرد گرافیکی دستگاه را بررسی می کنند همگی نشان می دهند نوت 9 تقریبا 25 درصد وضعیت بهتری نسبت به نوت 8 دارد اما باز هم در مقام پایین تری از اس 9 پلاس قرار می گیرد.

همین ماجرا در تست Antutu نیز تکرار می شود و نوت 9 حدود 6 درصد عملکرد ضعیف تری نسبت به اس 9 پلاس دارد. در تست Geekbench و بخش چند هسته ای آن اما شرایط کمی به نفع نوت 9 تغییر می کند.

با این حال گیک بنچ چند هسته ای تنها آزمایش موفقیت آمیز گلکسی نوت 9 است و ماجرا در تست تک هسته ای باز هم به نفع گلکسی اس 9 پلاس به پایان می رسد.

به گفته فون آرنا این تست ها بر روی نسخه 128 / 6 گیگابایتی نوت 9 انجام شده اند و ممکن است تست های نسخه 512 / 8 گیگابایتی کمی متفاوت باشند. با این حال آنچه مشخص است عدم توانایی سامسونگ در شکست رقیب هم تیمی و آماده نبودن آن برای رقابت با غول هایی مانند وان پلاس 6 و آیفون X (هر دو قدیمی تر از نوت 9) است.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • مهمان

  خب اشتباهی خیال کردید نسخه تست شده ۸۴۵ اسنپدراگون هست در صورتی که مورد تست شده نسخه اگزینوسه
  اومدید نتایج نسخه اگزینوس رو با اسنپدراگون مقایسه کردید معلومه نتیجه این میشه

  0 پاسخ
 • نسخه اگزینوس نوت9 تست شده که با نسخه اگزینوس اس9+ تقریبا مشابه هست.
  تو تست های گرافیکی نسحه اسنپ اس9+ عملکرد بهتری داره و اگه نسخه اسنپ نوت9 تست بشه همون نتایج به دست میاد.

  این دیگه اسمش شکست نیست :)

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.