سونی از آغاز سپتامبر، انتشار اندروید 9.0 برای اکسپریاهای سری XZ1 و XZ2 را آغاز میکند

گوگل چند روزیست که کار انتشار نسخه رسمی جدیدترین نسخه اندروید یعنی اندروید 9.0 پای را آغاز کرده است و همان طور که میدانید، سری پیکسل که گوشی های خود گوگل محسوب میشوند، به عنوان اولین دستگاه ها به نسخه جدید بروزرسانی میشوند. البته اسنشال فون هم همزمان با پیکسل ها اندروید جدید را دریافت میکند. اما زمانی که پای گوشی های ساخت دیگر شرکت ها به میان بیآید اوضاع بروزرسانی کاملا فرق میکند. پراکندگی در بروزرسانی نرم افزاری گوشی های اندرویدی موج میزند و روند بروزرسانی به شدت کند پیش میرود. اما به نظر میرسد این بار دستگاه ها نسبت به اندروید 8.0 سریعتر اندروید 9.0 را دریافت خواهند کرد.

سونی، سازنده ای که اوضاع فروش خوبی ندارد و نقش پر رنگی در بازار گوشی های هوشمند ندارد، خبرهای خوشآیندی برای صاحبان اکسپریاهای سری XZ1 و XZ2 دارد. طبق اعلام این کمپانی ژاپنی، گوشی های دو سری مذکور از ابتدای ماه میلادی آینده یعنی سپتامبر تدریجا بروزرسانی اندروید 9.0 پای را دریافت خواهند کرد و تا پایان ماه نوامبر تمامی اعضای دو این خانواده طعم اندروید پای را خواهند چشید. اعضای این دو سری از گوشی های سونی عبارتند از:

  • سونی اکسپریا XZ1
  • سونی اکسپریا XZ1 Compact
  • سونی اکسپریا XZ Premium
  • سونی اکسپریا XZ2
  • سونی اکسپریا XZ2 Compact
  • سونی اکسپریا XZ2 Premium

اصل موضوع انتشار بروزرسانی برای گوشی های عضو سری XZ1 و XZ2، از آنجا تمامی مدل های مذکور قسمتی از برنامه آزمایشی اندروید P بوده اند غافل گیر کننده نیست و کاملا پیش بینی میشد که سونی این دستگاه ها را به نسخه جدید بروزرسانی کند.  با این حال سونی اولین شرکتی است که زمان مشخصی را بروزرسانی تعدادی از گوشی های خود به اندروید 9.0 اعلام میکند. شرکت های دیگری که خبر بروزرسانی گوشی های خود به اندروید جدید را اعلام کرده اند، کمپانی هایی مانند وان پلاس، هواوی، اوپو، ویوو و غیره، به اعلام زمان هایی نامشخص مانند "تا پایان سال" یا در "سه ماهه پایانی سال" بسنده کرده بودند اما سونی این رویداد را به طور مشخص اعلام کرده است.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.