سامسونگ جک 3.5 میلیمتری هدفون را در نوت 10 و گلکسی S11 حذف خواهد کرد

به نظر می‌رسد که در نهایت سامسونگ هم تصمیم گرفته تا با جک 3.5 میلیمتری هدفون در گوشی‌های خود وداع کند. البته فرایند اجرایی شدن این خبر یک سال به طول خواهد انجامید و احتمالاً گلکسی نوت 10 اولین پرچمداری خواهد بود که در سال 2019 بدون جک 3.5 میلیمتری هدفون عرضه می‌شود. از آنجاییکه برنامه‌ریزی برای یک محصول پرچمدار حداقل یک سال به طول می‌انجامد، بنابراین این موضوع چندان دور از انتظار نیست.

خبر فوق توسط یک منبع نسبتاً موثق منتشر شده و اعلام کرده است که سامسونگ قصد دارد هر دو پرچمدار سال 2019 خود را بدون جک هدفون معرفی کند. دلیل این تصمیم سامسونگ هدفون‌های بی‌سیمی هستند که محبوبیت آنها روز به روز درحال افزایش است. طبق اطلاعات Strategy Analytics، بازار ایرفون‌های بی‌سیم در سال 2019 به 73.9 میلیون دستگاه و تا سال 2022 به 100 میلیون دستگاه خواهد رسید. این به معنای رشد 42 درصدی در سه تا چهار سال است.

این گزارش می‌کند که سامسونگ در پاییز سال آینده به دنبال حذف جک هدفون در گوشی‌های خود است و این یعنی گلکسی نوت 10 و گلکسی S11 با یک پورت کمتر عرضه خواهند شد. این موضوع به شرکت اجازه می‌دهد تا ظرفیت باتری گوشی‌ها خود را بالاتر ببرد و از فضای باقی‌مانده برای چیزهای دیگر استفاده کند. مطمئناً یک اتفاق دیگر نیز خواهد افتاد و آن حضور دانگل USB-C به 3.5 میلیمتری در جعبه این گوشی‌ها است.

سامسونگ تا امروز در رابطه با حذف جک 3.5 میلیمتری هدفون از خودش مقاومت نشان داده و با حذف نکردن آن، رضایت کاربران اندرویدی زیادی را کسب کرده است. حالا باید دید که خبر فوق تا چه اندازه صحت دارد و آیا سرانجام سامسونگ رضایت کاربرانش را برای رسیدن به هدفی والاتر، مانند باتری‌ای با ظرفیت بالاتر فدا خواهد کرد یا خیر. در صورت عملی شدن این تصمیم آیا شما موفق آن خواهید بود یا مخالف؟

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.