گلکسی نوت 9 سامسونگ سریع‌تر از گلکسی S9 به فروش 1 میلیون دستگاه در کره رسید

این روزها به سختی می‌توان گوشی هوشمندی بهتر از گلکسی نوت 9 سامسونگ پیدا کرد، اما این بدان معنا نیست که این گوشی با قلم منحصر به‌فردش که در اواسط تابستان معرفی شد، توانسته باشد عملکرد خیره‌کننده‌ای در بازار داشته باشد.

رقابت در میان دستگاه‌های بالارده این روزها داغ‌تر از همیشه به نظر می‌رسد، البته لازم به ذکر است که هنوز همه پرچمداران سال 2018 رونمایی نشده‌اند و به عنوان مثال امروز هواوی از پرچمداران جدید سری میت 20 خود رونمایی کرده است. در کنار این مورد، گلکسی نوت 9 به دلیل شباهت‌های بسیار زیادی که با گوشی‌های گلکسی نوت 8 و گلکسی S9+ که حدوداً شش ماه پیش از آن معرفی شد، دارد نتوانسته آنگونه که باید در بازار موبایل خودی نشان دهد. اما حداقل در سرزمین مادری، یعنی کره‌جنوبی اوضاع به بدی گفته‌ها و شنیده‌ها نبوده است.

سامسونگ حالا موفق شده به فروش یک میلیون دستگاه گلکسی نوت 9 در بازار محلی دست پیدا کند. این رقم برای تنها یک بازار که آن هم در میان سه بازار بزرگ جهان قرار ندارد، عدد کمی نیست. در مقایسه با سال 2017، گلکسی نوت 8 به زمان کمتری برای این میزان فروش نیاز داشت، البته به طور کلی شرایط برای این گوشی متفاوت بود. نوت 9 بعد از دو پرچمدار موفق کهکشانی وارد بازار شده است، در حالیکه نوت 8 مانند یک ققنوس بعد فاجعه‌ای که گلکسی نوت 7 رقم زده بود، پا به میدان گذاشته بود و بسیاری از کاربران کره‌ای برای آنکه حمایت خود را از کمپانی سامسونگ نشان دهند، به استقبال این پرچمدار رفته بودند.

تمام این تفاوت‌ها کمتر از یک هفته را در برمی‌گیرد؛ گلکسی نوت 9 در مدت 54 روز در کره از 0 به فروش 1 میلیون دستگاه رسید، در حالیکه نسل قبلی آن در طول مدت 48 روز به این عنوان دست پیدا کرد. گلکسی S9 و S9+ نیز به سختی توانستند در مدت زمان 60 روز به این میزان از فروش دست پیدا کنند. البته لازم به ذکر است که روند فروش در بازار کره، عموماً نشان دهنده عملکرد کمپانی در بازار جهانی نخواهد بود.

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.