هوآوی P30 Pro از سنسور دوربین 38مگاپیکسلی IMX607 استفاده خواهد کرد

هوآوی در سه ماهه اول سال 2018 از پرچمدار سری پی، Huawei P20 Pro رونمایی کرد و این نشان داد که مهمترین بخش از استراتژی این شرکت دوربین‌های گوشی‌های هوشمند می‌باشد. P20 Pro اولین گوشی هوشمندی در جهان بود که از سه سنسور برای دوربین اصلی استفاده کرده بود و به نظر می‌رسد که در سال 2019 شاهد داستان متفاوتی نیستیم و P30 Pro هم دارای سه سنسور دوربین خواهد بود.

براساس اطلاعات جدیدی که منتشر شده، انتظار می‌رود پی30 پرو هوآوی اولین گوشی هوشمندی باشد که از سنسور معرفی نشده IMX607 سونی استفاده می‌کند. این سنسور 38 مگاپیکسلی است و با روشی مشابه با پی20 پرو به عنوان دوربین اصلی استفاده خواهد شد. هر چند که تغییراتی کوچک می‌توان تفاوت‌های بسیار بزرگی حاصل کند. دوربینی که در پرچمدار فعلی هوآوی استفاده شده است از فیلتر Quad Bayer (ترکیب 2x2 پیکسل‌های همر‌رنگ مجاور، پیکسل‌های بزرگت‌تر و یکپارچه تشکیل می‌شود) استفاده می‌کند و با استفاده از میزان متفاوت نوردهی (نیمی از پیکسل‌های برای نوردهی طولانی و نیمی دیگر برای نوردهی کوتاه) تصویر نهایی بهتری را خلق می‌کند. سنسور جدید سونی به جای Quad Bayer از Dual Bayer که این قابلیت از آرایه‌های کدینگ HDR سفید ترکیب خواهد شد. این تنظیمات اجازه می‌دهد تا طیف وسیعی از پیکسل‌های سفید برای ثبت نور و در نتیجه جزئیات بیشتر مورد استفاده قرار بگیرد. بدین ترتیب نیاز برای استفاده از لنز جداگانه مونوکروم به طور کل از بین می‌رود و راه برای یک سنسور زاویه عریض جدید مانند آنچه که در میت 20 پرو هوآوی استفاده شد، هموارتر می‌شود.

علاوه‌بر بهبود عملکرد در شرایط محیطی کم نورريال سنسور سونی که هنوز معرفی نشده است، به نظر می‌رسد که از فوکس خودکار تشخیص فاز چهار پیکسل برای تنظیم فوکس خودکار سریع و دقیق بهره خواهد برد. پیش‌بینی می‌شود که سنسور‌های تشخیص دما، نور محیط و بهبود کاهش نویز نیز از دیگر امکانات این سنسور خواهد بود.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.