تماشا کنید: کالبدشکافی یکی از متفاوت‌ترین گوشی‌های سال – ROG Phone ایسوس

ROG Phone اولین نسل از گوشی‌های گیمینگ ایسوس و یکی از متفاوت‌ترین گوشی‌های سال 2018 در جهان به حساب می‌آید. نکته جالب این است که این گوشی از محبوبیت بسیار بالایی هم در میان کاربران برخوردار است، چرا که راگ‌فون یکی از 4 گوشی‌ای بود که به انتخاب کاربران سایت سخت‌افزار به فینال نظرسنجی انتخاب بهترین گوشی سال راه پیدا کرد.

در آخرین روزهای آذر دیدیم که زک نلسون از کانال یوتیوبی JerryRigEverything  به سراغ این گوشی رفت و میزان مقاومت این گوشی را در برابر شکنجه‌های خود سنجید. مانند اکثر پرچمداران امروزی بازار، عملکرد راگ فون همانطور بود که انتظار می‌رفت. صفحه نمایش آن در سطح 6 دچار خراش‌های سطحی و در سطح 7 دچار خراش‌های عمیق‌تر شد. این صفحه نمایش AMOLED در آزمون سوختگی در معرض شعله آتش قرار گرفت و پیکسل‌های سوخته آن به حالت طبیعی بازنگشت. در آزمون خمیدگی هم نشکست. در مجموع این گوشی نمره قبولی را از زک دریافت کرد و شما می‌توانید ویدئوی آن را از طریق این لینک تماشا بفرمایید. اما زک دوباره به سراغ ROG Phone ایسوس رفت و این بار با کالبدشکافی، سعی در کشف ساختار این گوشی و نحوه قرارگیری اجزای آن داشت.

نکته جالب در خصوص ROG Phone ایسوس اینست که این گوشی نه تنها از نظر ظاهر از گوشی‌های امروزی بازار، حتی از دسته گیمینگ‌ها نیز متفاوت است،  بلکه از نظر ساختار درونی هم ترکیبی کاملاً منحصربه‌فرد دارد. به عنوان مثال در ویدئوی زیر خواهید دید، با آنکه زک تمام اجزای گوشی را جدا می‌کند باز هم به سیستم خنک‌کننده مایع این گوشی دسترسی پیدا نمی‌کند، که البته دلیل آن را می‌توانید در ویدئو مشاهده کنید. نکته جالب دیگر این بود که برخلاف گوشی‌های پرچمدار و بالارده امروزی بازار که از ترکیب شیشه و فلز در ساختارشان استفاده شده، ایسوس برای ROG Phone در کنار قاب شیشه‌ای پشتی، از قطعات پلاستیکی زیادی نیز استفاده کرده است. در پایان از شما دعوت می‌کنیم ویدئوی کالبدشکافی این گوشی متفاوت را تماشا بفرمایید: (لینک دانلود ویدئو)

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.