برنامه سامسونگ در عرضه اندروید 9 تغییر کرد+گلکسی نوت 8 ماه آینده آپدیت را دریافت می‌کند

سامسونگ به تازگی آپدیت اندروید 9 پای را برای دو دستگاه‌ پرچمدار سال 2018، یعنی گلگسی اس9 و اس9 پلاس را ارائه کرد و حالا صاحبان گوشی‌های قدیمی‌تر این کمپانی می‌توانند امیدوار باشند که گوشی‌های آنها یکی پس از دیگری آخرین نسخه از سیستم عامل گوگل را دریافت کنند.

آزمایش نسخه بتا بر روی گوشی نوت 9 به خوبی پیش رفته و انتظار می‌رود که اندروید 9.0 پای تا ماه فوریه صورت گسترده برای این دستگاه عرضه شود. زمان تقریبی آن در ترکیه 15 ژانویه اعلام شده است. در حالیکه چندی پیش نقشه‌ای از زمان عرضه نسخه جدید اندروید برای گوشی‌های سامسونگ منتشر شده بود، حالا به نظر می‌رسد که این جدول زمانی دستخوش تغییراتی شده است. آنچه که واضح است اندروید پای بر پایه رابط کاربری One UI در دست توسعه است و در ماه جاری حداقل در یک سری از مناطق عرضه خواهد شد.

اما نکته جالب این است که پس از گلکسی نوت 9 نوبت به نسل قبلی آن یعنی گلکسی نوت 8 خواهد بود که در ماه فوریه نسخه جدید اندروید را دریافت کند. پس از آن، گلکسی S8 و S8+ در ماه مارس آپدیت نرم‌افزاری بزرگ خود را دریافت خواهند کرد. پیش از این اعلام شده بود که نوت 8 و گلکسی اس8‌ها همگی در اوایل بهار آپدیت جدید را دریافت می‌کنند، حالا به نظر می‌رسد که سامسونگ تصمیم گرفته کمی زودتر آپدیت گلکسی نوت 8 را عرضه کند.

سایر تغییراتی که در برنامه عرضه اندروید 9 پای در گوشی‌های سامسونگ ایجاد شده، اضافه شدن گوشی‌های A6، A6+، J2 سال 2018، J2 Core، J8 و J7 Neo به لیست و تغییر زمان دریافت آپدیت Galaxy Tab S3 نسخه 9.7 اینچی از سپتامبر به آگوست است.

البته همه این اخبار خوب نیست و تعدادی از دستگاه‌ها که پیش از این اعلام شده بود، قرار است آپدیت اندروید 9.0 را دریافت کنند، حالا از لیست حذف شده‌اند. به طور مشخص در خصوص گوشی‌های Galaxy A8 (و نه  A8+ و A8 Star) و Galaxy J3 سال 2017، Xcover 4 و Galaxy Tab Active2 صحبت می‌کنیم.

البته سامسونگ اعلام کرده است که این برنامه به‌روزرسانی ممکن است در آینده تغییر کند و در هر زمان بسته به شرایط این احتمال وجود دارد که در ارائه آپدیت تغییراتی اعمال شود. لیست کامل گوشی و تبلت‌ها و زمان عرضه آپدیت در تصویر زیر درج شده است:

(6 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.