مقاوم‌ترین و تعمیرپذیرترین گوشی‌های سال 2018 از نگاه زک نلسون، شکنجه‌گر معروف

زک نلسون که صاحب کانال یوتیوبی معروف JerryRigEverything است، چند سالیست که با آزمایش‌های خود سعی بررسی میزان مقاومت گوشی‌ها و تعمیرپذیری آنها است. او در ویدئوی انتخاب مقاومت‌ترین گوشی سال توضیح می‌دهد که امسال که تنها یک گوشی (البته به غیر از آیپد پرو اپل که تبلت است) در تست مقاومت شکست، این در حالیست که سال گذشته تعداد آنها 2 و سال قبل‌تر تعداد آنها 3 بوده است. این نشان می‌دهد که گوشی‌های هوشمند در طول این چند سال مقاوم‌تر شده‌اند.

در ویدئو مشاهده می‌کنید (لینک دانلود ویدئو) که او سال 2018 را سال وحشتناکی برای تعمیرپذیری گوشی‌ها می‌داند، چرا که بیشتر سازندگان از میزان چسب زیادی در سرهم کردن گوشی‌ها استفاده می‌کنند، با وجود اینکه این موضوع خاصیت به خاصیت ضدآب بودن آنها کمک می‌کند، اما تعمیرپذیری گوشی‌ها را بسیار سخت می‌کند. زک نلسون نوکیا 7 پلاس و نوکیا 6.1 را به عنوان تعمیرپذیرترین گوشی‌های سال انتخاب می‌کند، چرا که تعمیرپذیری نمایشگاه آن ها در سریعترین زمان ممکن صورت می‌گیرد و نیازی به باز کردن تمام قطعات گوشی نیست. تعمیرناپذیرترین گوشی سال هم آیفون XS Max لقب گرفت، چرا که در سر هم کردن این گوشی از 4 نوع متفاوت پیچ استفاده شده و اپل برای تعویض پنل شیشه‌ای پشت گوشی 599 دلار از کاربران می‌گیرد. هزینه تعمیر پنل پشتی آیفون XR هم 399 دلار است که این هزینه‌ای معادل با خرید یک گوشی می‌باشد. برای مقایسه کافیست بدانید که تعویض پنل پشتی گلکسی S9 تنها با 17 دلار امکانپذیر است.

زک عنوان موزیکال‌ترین گوشی سال را هم به میت 20 پرو به دلیل طراحی پنل پشتی‌اش می‌دهد. هر چند که عنوان این تنها یک مزاح است. او همچنین جایزه خلاقانه‌ترین گوشی سال را به NEX S به دلیل مکانیزم جالب بالاجهنده‌اش برای دوربین داد، هر چند که عنوان کرد این سبک طراحی جایی در آینده گوشی‌های هوشمند ندارد. او در بخشی از عملیات خود قاب پشتی گوشی‌ها را شفاف می‌کرد، از همین رو جایزه زیباترین گوشی بعد از این عملیات را به پیکسل 3 گوگل داد.

در نهایت گوشی نوکیا 7 لقب مقاوم‌ترین گوشی اقتصادی سال 2018 لقب گرفت. در رابطه با گوشی‌هایی که کمترین مقاومت را در تست‌های او داشتند، زک اعلام می‌کند که 2 گوشی هواوی (میت 20 پرو و پی20 پرو) در این تست‎ها خراش برداشتند، اتفاقی که برای هیچ گوشی دیگری نیفتاد. اما تنها یک گوشی به طور کامل در این تست شکست خورد و آن Find X اوپو بود. عنوان مقاوم‌ترین گوشی بالارده در تست‌های زک در سال 2018 هم DuraForce Pro 2  از کمپانی کیوسرا لقب گرفت.

(7 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.