کدام برندها بیشترین و کمترین گوشی غیرفعال شده در طرح رجیستری را دارند؟

طرح رجیستری یا همان شناسه‌دار کردن گوشی‌های موبایل از آذر ماه سال 1396 اجرایی شده است. تا پایان ماه خرداد سال 97 بیش از 1 میلیون و 500 هزار گوشی در سامانه رجیستری فعال شده‌اند و در حدود 250 هزار گوشی هم به دلایل مختلفی از جمله قاچاق یا عدم ثبت، غیرقابل استفاده شده‌اند.

سامانه همتا دارندگان گوشی را به سه گروه سیاه (گوشی‌های بلاک شده)، گروه سفید (گوشی‌های قانونی و فعال) و گروه خاکستری (گوشی‌های که تعیین وضعیت نشده‌اند) تقسیم کرده است و طبق آماری که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه داده است، 11 درصد از گوشی‌ها در فهرست سیاه قرار دارند و مسدود شده‌اند. این دسته از گوشی‌ها با هیچ سیم‌کارتی قابل استفاده نیستند.

بیشترین گوشی مسدود شده متعلق به کدام برندها است؟

نوکیا برندی است که بیشترین گوشی مسدود شده را به خود تعلق داده است. رجیستری نوکیا 19 اسفند 96 آغاز شده و 73 هزار و 12 گوشی از آن تا خرداد ماه مسدود شده‌اند. پس از نوکیا، هوآوی در جایگاه دوم قرار گرفته است. رجیستری این برند هم همزمان با نوکیا آغاز شده و تا پایان خرداد 68400 گوشی از این شرکت غرفعال شده‌اند.

طرح رجیستری با برند اپل و از 14 آذر 96 آغاز شد و تا خرداد ماه 64556 گوشی از این برند مسدود شده‌اند. ال‌جی هم که رجیستری آن از 28 بهمن آغاز شده، با 18200 دستگاه مسدود شده در جایگاه چهارم قرار دارد.

برند موتورولا تا خرداد ماه 7474 گوشی غیرفعال داشته، در شرایطی که رجیستری آن از 8 دی ماه آغاز شده بود. پس از آن سونی که از 26 اسفند وارد طرح رجیستری شده بود 6428 دستگاه غیرفعال دارد. شیائومی و بلک‌بری که رجیستری آنها از 26 اسفند و 8 دی آغاز شده بود، به ترتیب 1853 و 1440 گوشی غیرفعال دارند.

کمتری گوشی‌های مسدود شده متعلق به کدام برند‌ها است؟

پیکسل‌های گوگل از 8 دی وارد طرح رجیستری شدند و تا خرداد تنها 68 گوشی از آنها غیرفعال شده است. البته این موضوع به دلیل آنست که این برند هرگز به‌صورت رسمی وارد بازار کشور نشده است.

برند تکنو هم که از 26 اسفند وارد طرح شد 79 گوشی غیرفعال تا پایان خرداد ماه 97 داشته است. در نهایت سامسونگ که محبوب‌ترین برند در میان کاربران ایرانی به حساب می‌آید و دیرتر از بقیه برندها و از 31 فرودین وارد مرحله رجیستری شده بود، تا پایان خرداد ماه 127 گوشی غیرفعال داشته است.

(8 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.