قابلیت تشخیص چهره گلکسی اس10 سامسونگ با عکس، ویدئو و فامیل نزدیک گول می‌خورد

احتمالاً گلکسی اس10 سامسونگ برای خیلی از ماها یکی از ایده‌آل‌ترین گوشی‌های فعلی بازار به حساب می‌آید، اما اگر قصد دارید کلیه خود را با این گوشی معاوضه کنید، بهتر است قبل از خرید آن کمی بیشتر درخصوص امنیت آن تحقیق کنید. چرا که حالا ثابت شده دوربین سلفی این گوشی که قابلیت تشخیص چهره برای باز کردن قفل صفحه را دارد توسط ویدئویی از شما که گوشی دیگری در حال پخش است و یا حتی عکس شما گول خواهد خورد. حتی موردی گزارش شده است که این دوربین با چهره خواهر/برادر صاحب گوشی گول خورده است.

وب‌سایت The Verge و لوییس هیلسنتگر (یوتیوبر کانال Unbox Therapy)  موفق شدند که تکنولوژی قابلیت تشخیص چهره گلکسی S10 را با ویدئوی پخش شده در یک گوشی دیگر فریب بدهند. البته بازشدن قفل صفحه با تشخیص چهره نیاز به عوامل متعددی مانند فاصله فوکوس، رزولوشن قابل قبول برای مشاهده جزئیات سطح پیکسل‌ها دارد، اما در ویدئوی آنباکس تراپی، لوئیز اذعان می‌کند که باوجود لک اثر انگشت و گرد وخاک بر روی دوربین، گلکسی اس10 به راحتی تسلیم می‌شود، در شرایطی که با در نظر گرفتن ملزومات تشخیص چهره این موضوع عجیب است.

البته یک خبرنگار ایتالیایی هم با انتشار ویدئویی نشان داد که گلکسی اس10 پلاس هم با عکسی از او قفل صفحه را باز می‌کند. یک کاربر توئیتری هم اعلام کرده است که قفل صفحه گوشی S10+ او با چهره برادرش باز شده است.  این یعنی گاهاً حتی ممکن است برای باز کردن قفل گلکسی اس10 جدید نه نیازی به خود شما باشد، نه عکس یا ویدئویی از شما.

به‌طور پیش‌فرض گلکسی اس قابلیت "faster recognition" که تشخیص چهره را سریع‌تر انجام می‌دهد، فعال کرده است که این موضوع امنیت را برای راحتی کاهش می‌دهد. که البته از منوی تنظیمات غیرفعال می‌شود. گول زدن دوربین تشخیص چهره در بالاترین سطح از گوشی‌های پرچمدار سامسونگ اتفاق افتاده است، بنابراین جای تعجب نیست که گوشی‌های پایین‌رده‌تر هم دارای ایرادات امنیتی این‌چنینی باشند.

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.