برای برنده شدن در مسابقه عکاسی شما فقط به یک گوشی اکسپریا سونی نیاز دارید

Dominika Koszowska عکاسی است که به‌طور انحصاری از گوشی‌های هوشمند به‌عنوان ابزاری برای عکس گرفتن استفاده می‌کند و گوشی هوشمند او یک اکسپریا از شرکت سونی است. او هم در عکاسی در سبک لندسکیپ مهارت دارد و هم پرتره. بد نیست بدانید که دومینیکا در سال 2018 جایز مسابقه Mobile Photography Awards را برای تصاویری که با گوشی اکسپریا XZ1 و XZ2 ثبت کرده بود، از آن خود کرد. سونی حالا به سراغ او رفته و از دومینیکا درخصوص عکاسی، نکات آموزشی، اینکه او دوست دارد چه عکسی ثبت کند و چطور این کار را می‌کند، سوال پرسیده است.

برنده مسابقه Mobile Photography Awardsدومینیکا دوست دارد در هنگام عکاسی با گوشی هوشمند اکسپریا خود، حالت تنظیمات دستی (Manual) را فعال کند تا کنترل کاملی بر روی تصویر نهایی ثبت شده توسط آن داشته باشد. او البته در مصاحبه خود به این موضوع اشاره نکرده است، اما از تصاویر گرفته شده توسط او واضح است که به همان اندازه که عکاسی خوبی است، ویرایشگر ماهری نیز می‌باشد.

زمانیکه او قصد عکاسی در شرایط کم‌نور را دارد، از سه‌پایه استفاده می‌کند تا بتواند عکس‌هایی با نوردهی بالاتر و کمترین میزان ممکن ISO ثبت کند. این یعنی او احتمالاً خیلی طرفدار عکاسی در حالت high-ISO سونی نیست، اما این موضوع قابل درک است چرا که قصد او ایجاد تصاویری با بیشترین حد کیفیت است.برنده مسابقه Mobile Photography Awards

توصیه‌های دومینیکا برای عکاسی بهتر این بود که در طول روز از بهترین نورها مانند Golden Hour (نورهایی طلایی که در زمان طلوع و غروب خورشید شاهد آنها هستیم) و Blue Hour (نورهایی که درست بعد از طلوع و خورشید ظاهر می‌شوند) استفاده کنید. او همچنین سرعت‌های شاتری که ترجیح می‌دهد را براساس نیازش به اشتراک گذاشته است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که شما همیشه می‌توانید از حالت اتوماتیک گوشی هوشمند خود برای گرفتن یک عکس عالی استفاده کنید.

 این روزها گوشی‌های هوشمند، دوربین‌های بسیاری هوشمندی را در درون خود جای داده‌اند و تنها کاری که شما برای ثبت یک تصویر خوب باید انجام دهید، فشار دادن کلید مجازی شاتر است، اما اگر به دنبال کمال‌گرایی در عکاسی هستید، باید مهارت عکاسی در حالت تنظیمات دستی را تجربی یا با اطلاعات موجود بیاموزید.

(1 رای)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.