تماشا کنید: گول خوردن سنسور اثر انگشت اولتراسونیک گلکسی S10 با پرینت سه‌بعدی

گلکسی اس10 و اس10 پلاس هر دو دارای حسگر اثر انگشت اولتراسونیک در زیر نمایشگر می‌باشند و سامسونگ ادعا می‌کند که این سنسور دارای امنیت بسیار بالاتری در مقایسه با نسخه‌های مشابه آن در بازار است. با این حال به نظر می‌رسد که هنوز هم از امنیت کافی برخوردار نیست، چرا که کاربران خلاف آن را ثابت کرده‌اند.

اثر انگشت پرینت شده سه‌بعدی گلکسی S10 را گول زد

پستی در Imgur منتشر شده است که در آن کاربری با نام darshark در ویدئویی نشان می‌دهد که سنسور اثر انگشت اولتراسونیک زیرنمایشگر گلکسی اس10 به راحتی و توسط اثر انگشت پرینت شده سه‌بعدی گول می‌خورد. او  در واقع توانست به آسانی فناوری‌ای که تبلیغات زیادی درخصوص امنیت آن شده بود را فریب دهد و این موضوع جای نگرانی دارد.

طبق گفته Darkshark، او عکسی از اثر انگشت خود بر روی یک لیوان گرفت و با استفاده از فوتوشاپ کنتراست تصویر را بالا برد و سپس با استفاده 3DS Max به تصویر حجم داد. در نهایت تصویر مورد نظر را به صورت سه‌بعدی پرینت کرد و از آن برای باز کردن قفل صفحه گلکسی اس10 سامسونگ خود استفاده کرد.

البته Darkshark گفته است که برای اینکه بتواند این عملیات را موفقیت آمیز به سرانجام برساند، سه بار این مراحل را تکرار کرده است. بار سوم او توانسته با پرینت سه بعدی اثر انگشت خود قفل صفحه را به آسانی مانند انگشت واقعی باز کند. او همچنین گفته است که می‌تواند با دوربین DSLR نتیجه بهتری هم بدست بیاورید. همچنین با استفاده از لنزهای تله‌فوتو می‌توان به دستاورد مشابهی دست پیدا کرد. این موضوع باعث ایجاد نگرانی‌هایی درخصوص حریم خصوصی و امنیت کاربران می‌شود.

هر دو شرکت کوالکام و سامسونگ از حسگر اثر انگشت اولتراسونیک گوشی‌های گلکسی اس10 به عنوان سطح جدیدی از امنیت یاد کرده‌اند. با این حال، Darkshark ثابت کرد که این موضوع صحت ندارد و امنیت آن آنگونه که تصور می‌شد بالا نیست. در پایان می‌توانید ویدئوی منتشر شده توسط این کاربر را تماشا بفرمایید:

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.