نسخه 5G گوشی گلکسی S10 سامسونگ نیامده دردسرساز شد

گوشی گلکسی S10 5G در کره جنوبی وارد بازار شده است. این گوشی که علاوه‌بر امکان اتصال 5G از باتری بزرگتری  و قیمت بالاتری نیز برخوردار است. این گوشی یکی از اولین محصولاتی است که با فناوری 5G وارد بازار شده است، اما ظاهراً این قابلیت جدید از راه نرسید برای سامسونگ دردسر ساز شده است. کاربران بسیاری از کره طی گزارشاتی از مشکل تغییر اتصال از 5G به LTE خبر داده‌اند.

طی گزارشاتی که در وب‌سایت Business Korea منتشر شده، صاحبان گوشی گلکسی S10 5G هنگام تغییر شبکه از 5G به LTE دچار مشکل می‌شوند. زمانیکه دستگاه قصد دارد از 5G به LTE تغییر حالت دهد، خدمات دیتا خاموش شده و به‌طورکلی ارتباطات با اینترنت را از دست می‌دهد. این موضوع در حالی اتفاق می‌افتد که ارتباط با شبکه 5G و استفاده از آن به تنهایی بدون مشکل امکان‌پذیر است. اما ماجرا به همین جا ختم نشده است. کاربران گزارش می‎‌دهند برای بدست آوردن ارتباط دوباره اینترنت مجبورند چندین بار دستگاه را خاموش و روشن کنند.

مشکلی ناشناخته در اتصال 5G گلکسی اس10 سامسونگ

هنوز مشخص نیست که دقیقاً چه موضوعی باعث به‌وجود آمدن این ایراد شده است. طبق گزارشات سامسونگ اعلام کرده است که نرم‌افزار لازم برای تغییر شبکه بدون مشکل این گوشی را ارائه کرده است. حتی SK Telecom و LG U+، دو اپراتور کره‌ای هم اعلام کرده‌ند که ایستگاه‌های اصلی 5G خود را به درستی به‌روزرسانی کرده‌اند و هیچگونه شکایتی در این رابطه دریافت نکرده‌اند. یک مقام رسمی ناشناس در کره گفته است که این مشکل ممکن است ناشی از نوعی اختلال در تجهیزات مخابراتی باشد که اجازه نمی‌دهد انتقال بدون مشکل بین شبکه‌ها ایجاد شود.

در هر حال این خبری بدی برای سامسونگ و شبکه 5G کره جنوبی است. چرا که آنها می‌خواستند اولین کشوری باشند که از این فناوری بهره می‌برند. البته 5G تازه شروع به کار کرده است و در حال حاضر افراد محدودی قادر به استفاده از آن هستند. اما این چنین مشکلاتی ممکن است باعث شود تا دیگران برای خرید دستگاه جدید سامسونگ تا زمان برطرف شدن این مشکل دست نگه دارند.

(7 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • احسان

    ما که پولش رو نداریم بخریم اونا که دارن مبارکشون باشه خخخخخخخ

    0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.