هوآوی خبر فروش مودم‌های 5G به اپل را رد کرده است

هفته گذشته گزارش‌های مبنی بر این موضوع منتشر شد که هوآوی ممکن است مودم‌های 5G گوشی‌های آینده اپل را تأمین کند. چرا که اپل ظاهراً برای دو سال هیچ تأمین کننده‌ای برای تولید این قطعه از آیفون‌های خود در اختیار ندارد. اما امروز یکی از نمایندگان هوآوی در یک جلسه پرسش و پاسخ تمامی شایعات پیرامون این موضوع را رد کرد و گفت:

ما هیچ تغییری در استراتژی چیپست‌هایمان ایجاد نکرده‌ایم و هیچ هیچ صحبتی با اپل در مورد مودم‌های 5G نداشته‌ایم.

هوآوی در حال حاضر موردم Balong 5000 را با پشتیبانی از شبکه 5G آماده استفاده دارد و پیش از این هم از آن در اولین گوشی تاشوی خود، یعنی Mate X استفاده کرده است. با این حال این شرکت تا امروز تمامی چیپ‌های تولید شده توسط خود را تنها در محصولات خودش استفاده کرده است و این هم شامل مودم‌های هوآوی می‌شود و هم چیپست‌های Kirin.

جواب رد تولیدکنندگان مودم 5G به اپل

تولیدکنندگان فعلی مودم‌های 4G اپل در حال حاضر بین گزینه‌هایی که مودم‌های 5G را برای این شرکت تولید کنند، قرار ندارند. اپل و کوالکام در یک جنگ حقوقی طولانی مدت قرار دارند و اینتل هم اعلام کرده است در خوشبینانه‌ترین حالت مودم‌های 5G برای سال 2020 آماده خواهد کرد. در طرف دیگر سامسونگ از مودم اگزینوس 5100 در گوشی گلکسی S10 5G در کره جنوبی استفاده کرده، اما اعلام کرده است که به علت تولید محدود این مودم امکان تجهیز اپل توسط آنها وجود ندارد.

حداقل 2 شرکت دیگر وجود دارند که بر روی مودم 5G کار می‌کنند؛ مدیاتک و UniSOC، اما تحلیلگران معتقدند که آنها قادر به برآورده کردن نیازهای سخت‌گیرانه اپل نیست و به دلیل آنکه استانداردهای اپل بالاتر از این دو شرکت است، نمی‌توانند در میان تجهیزکنندگان این شرکت قرار بگیرند. علاوه‌براین اصلا مشخص نیست که آیا آنها به زودی قادر به تولید مودم 5G خواهند بود یا خیر.

البته گفته می‌شود که اپل خودش هم مشغول کار بر روی مودم است، اما برای توسعه آنها به چند سالی زمان نیاز دارد. اگر هیچکدام از راه‌حل‌های بالا به جواب نرسد و اپل نتواند با هیچ تولیدکننده توافق کند، احتمالاً اولین آیفون 5G را در سال 2021 خواهیم دید.

(5 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.