سامسونگ و کوالکام مودم‌های 5G اپل در سال 2020 را تأمین خواهند کرد

در اوایل فرودین ماه بود که خبری با این عنوان "سامسونگ و کوالکام مودم‌های 5G خود را به اپل نخواهند فروخت" را در وب‌سایت سخت‌افزار با شما به اشتراک گذاشتیم، اما حالا با گذشت کمتر از یک ماه این موضوع با چرخشی 180 درجه‌ای کاملاً عکس شده است.

تنها کمی بعد از آنکه اینتل اعلام کرد از کسب و کار تولید مودم‌های 5G برای گوشی‌های هوشمند کنار خواهد کشید، اعلام شد که اپل با کوالکام برای تجهیز چیپ‌های آیفون‌های آینده خود به توافق رسیده است. اما در آن زمانی هیچ حرفی از سامسونگ به میان نیامد. حالا به نظر می‌رسد که این شرکت کره‌ای دومین تجهیز کننده مودم‌های آیفون کوپرتینو خواهد بود.

براساس گزارشی که توسط Ming-Chi Kuo، تحلیلگر اپل منتشر شده است، این شرکت به دنبال یک شرکت تأمین کننده دوم است و این گزینه به احتمال بسیار بالا سامسونگ خواهد بود. در صورت تأیید این موضوع اپل قدرت نفوذ بیشتری در زمینه مذاکره برای قیمت و دیگر موارد خواهد داشت و این یک برتری در مقایسه با حالتی است که تنها یک تأمین کننده وجود داشته باشد. بنابراین انتظار می‌رود که در سال 2020 آیفون‌های اپل با چیپ‌هایی از سامسونگ و کوالکام روانه بازار شوند. این موضوع همچنین تأیید می‌کند که آیفون‌های سال 2019 دارای مودم‌های 5G نخواهند بود. اما اگر بخواهیم صادقانه به ماجرا نگاه کنیم، راه زیادی فراگیر شدن شبکه 5G در سراسر جهان باقی مانده است و اپل اگر امسال هم وارد این ماجرا نشود، چیز زیادی را از دست نخواهد داد.

تا چند هفته پیش که دعوای کوالکام و اپل هنوز پا برجا بود، کوپرتینویی‌ها با بحرانی به اسم مودم 5G روبه‌رو بودند. چرا که اینتل این احتمال را عنوان کرده بود که تا سال 2021 قادر به تولید این مودم نخواهد بود. سامسونگ هم که اعلام کرده بود تعداد کافی مودم 5G برای فروش به اپل ندارد. اما حالا با پایان یافتن جدال کوالکام و اپل، آرامشی نسبی هر چند با صرف هزینه به این شرکت بازگشته است.

(0 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.