کالبدشکافی پیکسل 3a گوگل توسط iFixit خبر از تعمیرپذیری این گوشی می‌دهد

حالا دیگر گوگل به‌صورت رسمی پیکسل 3a و 3a XL را معرفی کرده است و حتی فروش این دستگاه‌ها نیز آغاز شده است. iFixit یکی از معتبرترین سایت‌های کالبدشکافی به حساب می‌آید، به سراغ پیکسل 3a رفته است تا با جداسازی قطعات آن میزان تعمیرپذیری گوشی را کشف کند. از آنجاییکه دو گوشی جدید گوگل ساختار مشابهی دارند، هر دوی آنها یک امتیاز را از iFixit دریافت کردند.

امتیاز تعمیرپذیری پیکسل 3a گوگل 6 از 10

امتیاز 10 یعنی گوشی بسیار تعمیرپذیر است . 6 امتیاز بالایی به نظر نمی‌رسد این یعنی تعمیر پیکسل‌های جدید آنقدرها هم سخت نیست و در مقایسه با بسیاری از پرچمداران امروزی آسان‌تر تعمیر می‌شود. اکثر قطعات این دستگاه ماژولار هستند و به‌آسانی قابل جایگزینی می‌باشند. چسبی که برای سرهم کردن گوشی استفاده شده است خیلی قدرتمند نیست و برخلاف دیگر دستگاه‌های بازار بازکردن گوشی نیاز که لازمه آن شل شدن چسب‌های داخلی است نیاز به حرارت بالا مانند سشوار ندارد.

چسب‌های نه چندان قوی باتری را در جای خود ایمن کرده‌اند و این یعنی تعمیرپذیری آن بسیار آسان است. برای بازکردن پیچ‌های داخل پیکسل 3a نیاز به پیچ‌گوشی‌های خاصی ندارید، چرا که تمامی آنها استاندارد T3 Torx است. مشکل اصلی قطعات این دستگاه کابل‌های بلند باریکی هستند که داخل آن جای گرفته‌اند که جداسازی قطعات را تا حدی سخت کرده و ممکن است تصادفاً این کابل‌ها پاره شوند.

بازشدن این گوشی‌ها ساده است و نیاز به گرما ندارد. نمایشگر این گوشی توسط سامسونگ درست شده است و حافظه و رم توسط Micron. تراشه‌ای هم که درون گوشی‌های پیکسل 3 پرچمدار جای گرفته و Pixel Visual Core نام دارد در این گوشی‌های میان‌رده نیست. البته چیپ امنیتی Titan Mبه همراه جک 3.5 میلیمتری هدفون و پورت USB-C در این گوشی‌ها وجود دارد که تمامی آنها ماژولار است و تعویض آنها آسان.

اگر تمایل دارید ویدئوی کالبدشکافی پیکسل 3a گوگل توسط iFixit را تماشا کنید، تنها کافیست بر روی ویدئوی زیر کلیک کنید. (دانلود ویدئو)

(4 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.