بازشدن سامانه رجیستری گوشی "مسافری" از 2 دو روز دیگر برای فروشندگان!

در شرایطی که از چند هفته پیش از فرا رسیدن ماه خرداد، اعلام شده بود که سامانه رجیستری گوشی‌های مسافری با پایان یافتن ماه اردیبهشت بسته خواهد شد و از آن به بعد تنها مسافرین واقعی امکان رجیستر گوشی‌های وارداتی خود را خواهند داشت، به نظر می‌رسد که این تصمیم نتوانست بیش از 5 روز دوام بیاورد.

ابراهیم درستی، رئیس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی در مصاحبه با رادیو اعلام کرد:

با بازگشایی دوباره سامانه رجیستری گوشی همراه مسافری، وضعیت بازار به روال سابق برخواهد گشت تا از زیان مصرف کننده نهایی جلوگیری شود. در شرایط فعلی که واردکنندگان نمی‌توانند سهم بازار را تأمین کنند، مسافران با ارائه کارت ملی و پرداخت حقوق دولت می‌توانند یک گوشی تلفن همراه را رجیستر کنند.

پس از تأمین بازار رجیستری مسافری قطع می‌شود

او خاطرنشان کرد که ستادی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک مخالف ادامه طرح رجیستری گوشی‌های تلفن همراه مسافری بوده است. اما در طی دو شب گذشته نشستی با وزیر کشور در همین راستا برگزار شده است. در این نشست درخصوص وضعیت بازار تلفن همراه کشور بحث‌هایی صورت گرفت و قرار بر این شده که تا زمانی که واردکنندگان بتوانند سهم بازار را تأمین کنند، رجیستری گوشی‌های تلفن همراه به شکل مسافری همچنان ادامه داشته باشد.

رئیس اتحادیه صنف فروشندگان دستگاه‌های صوتی، تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تأکید کرد که پس از آنکه نیاز بازار از سوی واردکنندگان تأمین شد، اجرای طرح رجیستری گوشی‌های مسافری نیز قطع خواهد شد. او افزود:

هم اکنون با قطع سامانه مدنظر قیمت گوشی تلفن همراه در بازار تا 600 هزار تومان افزایش یافته در حالی که شرکت‌های واردکننده حق گران فروشی را ندارند.

او در پایان اعلام کرد که با نشست‌های وزارت کشور و صمت، تصمیم برآنست که با اختصاص ارز برای واردات گوشی همراه واردکنندگان نیاز بازار را تامین خواهند کرد.

بدین ترتیب تا دو روز آینده سامانه ثبت گوشی مسافری برای فروشندگان باز خواهد شد، اما آیا قیمت محصولات به همان قیمت پیش از بسته شدن این سامانه بازخواهد گشت؟

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.