افزایش علاقه مردم به خرید گوشی‌های سامسونگ و شیائومی پس از ماجرای هوآوی

حکم تحریم هوآوی توسط دولت آمریکا باعث شده است تا سازنده چینی گوشی‌های هوشمند در فروش محصولات خود در بازار با مشکلی جدی مواجه شود. طبق گزارش رویترز میزان بازدید از قیمت محصولات هوآوی در PriceSpy در چهار روز گذشته به طرز چشمگیری با کاهش همراه بوده است.

حالا فقط دیگر ارائه دهندگان خدمات شبکه و غول‌های فناوری جهان نیستند که پشت خود را به هوآوی کرده‌اند. میزان محبوبیت دستگاه‌های این شرکت در 4 روز گذشته بسیار کم شده است. به‌طور دقیق‌تر میزان کلیک دریافتی محصولات این برند در بریتانیا در مقایسه با هفته گذشته نصف شده است، در حالیکه رقم آن در صحنه جهانی 26 درصد بوده است.

سامسونگ و شیائومی برنده ماجرا

PriceSpy این اطلاعات را از مشتریان خود در فنلاند، فرانسه، نروژ، سوئد و بریتانیا بدست آورده است. در حالیکه تحریم هوآوی توسط آمریکا باعث شده تا آینده محصولات این شرکت در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد و کاربران نسبت به خرید محصولات این برند مردد شوند. در این میان اما دو برند سامسونگ و شیائومی توانسته‌اند تا حدی جای خالی بازار را پر کنند. طبق اطلاعاتی که از همین سایت مقایسه منتشر شده است میزان کلیک بر روی محصولات سامسونگ 13 درصد و بر روی محصولات شیائومی 19 درصد افزایش داشته است.

در شرایطی که قرار است تحریم‌ها علیه هوآوی از تاریخ 19 آگوست (28 مرداد) آغاز شود و تا قبل از این تاریخ هوآوی می‌تواند تأمین کنندگان آمریکایی تجهیزات مورد نیاز را تأمین کند، اما آینده مبهم باز هم تأثیر خود را بر میزان فروش این شرکت گذاشته است. دیروز دونالد ترامپ احتمالی را برای لغو تحریم‌ها علیه هوآوی مطرح کرد و آن این بود که آمریکا و چین بتوانند معامله تجاری جدیدی ایجاد کنند که در آن دو دولت به توافقی برای تعرفه کالاهای وراداتی خود برسند.

پیش‌بینی ما اینست که تحریم‌ها علیه هوآوی مدت زمان طولانی پایدار نخواهد ماند و احتمالاً ترامپ پس از آنکه به آن چیزی که می‌خواهد برسد، این حکم را لغو می‌کند. اما آنچه واضح است اینست که هوآوی برای جبران ضرری که در این چند وقت متحمل شده، به زمان زیادی خواهد داشت.

(4 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • عباس

  الان کسی که کمرش خمه امریکاست به بد کسی دل بستی. همین الان یادداشت کن تا 10 سال دیگه شاید هم کمتر افول امریکا رو با اون دو چشم نازنینت میبینی.B-)

  1 پاسخ
 • علی

  در پاسخ به: عباس

  لایک داری حاج عباس.
  یاعلی(ع)

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: عباس

  اره امریکا افول میکنه
  نفری یه پارچ اب بریزیم اسراییلم اب میبره
  کاخ سفید هم حسینیه میشه


  :emoji0:emoji0:emoji0:emoji0

  3 پاسخ
 • محمد

  در پاسخ به: عباس

  افرین موافقم

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: عباس

  ده سال که کمه، اگر امکانش هست صحبت کنید یه مقدار زمانش بیشتر بشه. شما ببین اون موقع اصلا خودتون هستین، افول امریکا پیشکش.

  3 پاسخ
 • علی

  در پاسخ به: Alireza

  آمریکا.
  کشوری که تا آرنج ، دستش تو خون ایرانی ها غرقه ، ولی بعضی ها که مثلا وطن پرستن ، هنوز هم بهش اعتماد دارن.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: Alireza

  لایییییک:smiley2:smiley2

  2 پاسخ
 • بعیده آمریکا بزاره دوباره کمر راست کنن چینی های درپیت=))=))=))

  به امید خبرای بهتر و بیشتر از تحریم های ایالات متحدهB-)B-)B-)

  7 پاسخ
 • افسانه

  در پاسخ به: فسیل

  حالا معلوم میشه در پیت کیه

  0 پاسخ
 • علی

  در پاسخ به: افسانه

  احسنت.

  0 پاسخ
 • در پاسخ به: افسانه

  خیلی وقته معلومه
  برو بزار باد بیاد باوو
  :-)):-))

  3 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.