Hongmeng سیستم عامل جدید هوآوی و جایگزین اندروید ثبت تجاری شد

این روزها شرکت هوآوی در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد. شریکان تجاری این شرکت یکی پس از دیگر به غول چینی فناوری جهان پشت کردند. آنها مجبور شده‌اند تا هر گونه فعالیتی که با هوآوی داشته‌اند را به حالت تعلیق دربیاورند. یکی از بزرگترین ضربه‌هایی که این برند چینی خورد، این بود که گوگل اعلام کرد سیستم عامل اندروید را برای گوشی‌های هوآوی ارائه نخواهد کرد. از آنجاییکه همه گوشی‌های هوشمند این شرکت با سیستم عامل اندروید ارائه می‌شوند، این موضوع یک بحران بزرگ برای هوآوی به نظر می‌رسد. اما هوآوی ظاهراً در تمام این مدت برنامه پشتیبانی داشته و آن سیستم عامل شخصی مخصوص این شرکت بوده است.

Hongmeng سیستم عامل انحصاری هوآوی

از مدت‌ها قبل شایعه ساخت سیستم عامل شخصی هوآوی به گوش می‌رسد، با این حال جزئیات درخصوص آن بسیار اندک و جزئی بوده است. آخرین باری که از فعالیت این شرکت در زمینه پیدا کردن جایگزین شنیدیم، این بود که آنها قصد دارند مارکت Aptoid را به عنوان اپ استور پیش‌فرض دستگاه‌های خود انتخاب کنند و اپتوید قرار است که جانشین گوگل پلی استور در گوشی‌های هوآوی شود. اما اگر آخرین اخبار درخصوص هوآوی صحیح باشد، این شرکت در حال آماده‌سازی جایگزینی برای اندروید است که به عنوان یک سیستم عامل بدون نیاز به گوگل اجرا خواهد شد.

وال استریت ژورنال گزارشی منتشر کرده است که در آن ادعا شده هوآوی نام تجاری Hongmeng را در سازمان مالکیت معنوی چین به ثبت رسانده است. بدین ترتیب به نظر می‌رسد که این سیستم عامل Plan B هوآوی است، زمانیکه گفته شد این شرکت برای اقدامات آمریکا برنامه پشتیبان دارد. در این گزارش اعلام شده است که هوآوی مدت زمانی می‌شود که مشغول کار بر روی توسعه سیستم عامل شخصی خود بوده است. از آنجاییکه کسب و کار هوآوی در ایالات متحده در معرض تهدید قرار گرفته است و حالا شاید دیگر امکان استفاده از سیستم عامل اندروید برای محصولات این کمپانی وجود نداشته باشد، هوآوی تصمیم گرفته تا سیستم عامل شخصی خود را به مرحله آزمایش برساند.

Hong Meng در لغت "غباری از هرج و مرج"، "اصل حیاتی" و "انرژی طبیعی" ترجمه می‌شود، اما مشخص نیست که منظور هوآوی کدام کلمه بوده است. هنوز به طور دقیق مشخص نیست که هانگ‌منگ چه زمانی معرفی خواهد شد، اما ریچارد یو پیش‌تر در مصاحبه خود پاییز را زمان رونمایی از آن اعلام کرده بود. اما به نظر می‌رسد در نهایت همه چیز به سرنوشت تحریم‌های تصویب شده علیه هوآوی دارد.

(6 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

 • چینی ها مثل ما ایرانی ها نیستن که فقط بلدیم بریم تو صف شکر ، مرغ و گوشت اونا بدون هیچ وعده ، وعید و شعار مرگ بر این و اون با علمشون و تکنولوژی برترشون نه تنها آمریکایی های حسود که کل دنیا رو محو پشتکار و صنعتشون میکنن و اون روز هنوز ما ایرانی ها داریم تو صف دنبال شکممون میدویم و بهتره بیشتر به حال خودمون بخندیم هر چند بیشتر گریه داره

  0 پاسخ
 • میلاد

  به شما مگه چی میرسه که انقد خوش حالید فکر میکنید هانگ منگ موفق نمیشه وقتی تمام گوشیای ارزون قیمت (چینی )بجای اندرید از این استفاده کنن دنیا ۳بخش میشه ایو اس اندرید هانگ منگ که این باز پیروزی ارزان قیمت هاست فقط ی مشگل سیپیو میمونده براش که اونم ارمو زمین میزنه

  0 پاسخ
 • هانگ منگ؟؟
  =))=))=))=))=))=))=))

  3 پاسخ
 • گوشیت اندرویدی یا هانگ منگی؟؛ هانگ منگیه!:-)):-)):-)):-)):-))

  4 پاسخ
 • در پاسخ به: drjackool

  :smiley1:smiley1:smiley1

  1 پاسخ
 • هانگگگگ منگگگگگ
  خخخخخخخخخخ
  کارش ساخته ش دیگه
  :-)):-)):-)):-)):-)):-)):-)):-)):-)):-))
  عاشقتم ترامپ ژوووون
  :smiley2:smiley2:smiley2

  4 پاسخ
 • علی

  در پاسخ به: فسیل

  ای کاش عاشق خدا بودی.
  هم دنیات رو از دست دادی و هم آخرتت رو.
  توبه کن عزیز من.
  هیچوقت عاشق یک آدم قولدور از خدا بی خبر نباش.
  چونکه اگه منافعش ایحاب کنه ، از روی تو و خانوادهء تو هم رد میشه.
  اونوقت میفهمی که چه اشتباهی کردی :(

  0 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.