تماشا کنید: کالبدشکافی یکی از تعمیرپذیرترین گوشی‌های 2019 – پیکسل  3aگوگل

حدوداً یک ماه پیش بود که گوگل از اولین نسل از گوشی‌های میان‌رده خود، یعنی  Pixel 3a و Pixel 3a XL رونمایی کرد. طبیعتاٌ این گوشی‌های اقتصادی کیفیت ساختی مشابه با پرچمداران ندارند، از همین‌رو به جای شیشه در ساخت آنها بدنه پشتی آنها از پلاستیک استفاده شده است. اما این موضوع بدان معنی نیست که در از مقاومت پایینی برخوردارند.

در تست مقاومت گوگل پیکسل  3a که آن را چند روز پیش در وبسایت سخت‌افزار با شما به اشتراک گذاشتیم دیدیم که این دستگاه با وجود بدنه پلاستیکی خود از مقاومت خوبی برخوردار است و به‌جز خش‌پذیری بیشتر در برابر اجسام تیز تفاوت چندانی از نظر پایداری با گوشی‌های پرچمدار در این بررسی ندارد. اما ساختار درونی پیکسل  3aبه چه صورت است و این گوشی تا چه اندازه تعمیرپذیر است؟

کالبدشکافی پیکسل 3a گوگل

زک نلسون در جدیدترین ویدئوی خود در کانال JerryRigRverything این گوشی پیکسل  3a را کالبدشکافی کرده است. همانطور که در ویدئو مشاهده خواهید کرد او از پنل جلوی گوشی و نمایشگر مراحل کالبدشکافی را آغاز کرده است. جداشدن نسبتاً آسان نمایشگر از بدنه بدون  آنکه آسیبی به آنها وارد شود، پیکسل 3aگوگل را به یکی از گوشی‌هایی تبدیل کرده که جایگزینی صفحه نمایش آن بسیار آسان است. البته "بسیار آسان" توصیفی نیست که یک کاربر عادی از این عملیات داشته باشد و زک به واسطه مهارت خود در طول این سال‌ها توانسته بدون زحمت زیادی این نمایشگر را از قطعات دیگر گوشی جدا کند.

با این حال پیکسل اقتصادی گوگل تنها به دلیل تعویض بدون دردسر نمایشگر به عنوان یکی از تعمیرپذیرترین گوشی‌های 2019 انتخاب نشده است. ماژولار بودن قطعاتی مانند جک هدفون و پورت شارژ و ... امکان تعویض این قطعات و جایگزینی آنها را بسیار آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر کرده است. اما اگر می‌خواهید به‌طور کامل در جریان کالبدشکافی این دستگاه قرار بگیرید، به شما توصیه می‌کنیم تماشای ویدئوی زیر را از دست ندهید: (لینک دانلود ویدئو)

(3 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.