بی ام و از سدان قدرتمند سری 8 گرن کوپه رونمایی کرد

شرکت باواریایی بی ام و در نهایت پس از مدت‌ها انتظار و انتشار شایعات، نسخه گرن کوپه سری 8 اخیرا عرضه شده را معرفی کرد. نسخه ایی که تاکنون تصاویر جاسوسی و شایعاتی پیرامون آن منتشر شده و نخستین بار نیست که شاهد تصویر این مدل جذاب هستیم.

پیش از این بی ام و نسخه کوپه و کروک سری 8 را با پیشرانه قدرتمند معرفی کرده بود و حال نوبت به رونمایی سدان شبه کوپه سری 8 رسید. مدلی که بی شک باید آن را جایگزین سری 6 کوسه باواریایی دانست.

این خودرو اگرچه در اواسط سال 2019 معرفی شد اما تا اواخر سال جاری راهی بازار نمی‌شود. سری 8 گرن کوپه یک خودرو سدان محسوب شده اما با این تفاوت که سقف شیب داری دارد و یک مدل چهار درب تلقی می‌شود. این نسخه در مقایسه با مدل دو درب 201 میلی‌متر بلندتر است و همچنین 30 میلی‌متر عرض بیشتری دارد.

با افزایش ابعاد این خودرو، سری 8 به مدل سدان تبدیل شده که می‌تواند برخلاف مدل‌های کوپه بیش از دو نفر را حمل کند. متریال داخلی سری 8 کوپه همچون یک پرچمدار شگفت انگیز و چشمگیر است. در قسمت عقب این خودرو سیستم کنترل تهویه و برخی کنترل‌های اضافی دیگر تعبیه شده تا سرنشینان عقب سفری خوش را تجربه کنند.

در مقایسه با نسخه دو درب، سری 8 گرن کوپه تنها ابعاد بزرگ‌تری پیدا کرده و صندلی‌های عقب فضای بیشتری نسبت به نسخه‌های کوپه یا کروک دارند. سقفی از نوع پانورامیک شیشه‌ای در کنار طراحی اسپرت بدنه، ظاهر این خودرو را فوق العاده هیجان انگیز ساخته است.

شاید گرن کوپه تازه معرفی شده را نتوان یک خودرو کاملا اسپرت دانست، اما در نگاه نخست دست کمی از یک خودرو تیونینگ شده ندارد. بی ام و سه مدل برای سری 8 گرن کوپه در نظر گرفته که به ویژگی‌هایی فنی به صورت زیر دارند:

  • مدل 840i با قدرت 339 اسب بخار و سیستم محرک چهار چرخ و دو چرخ عقب
  • مدل M850i xDrive با قدرت 530 اسب بخار و سیستم محرک چهار چرخ
  • مدل 840d xDrive با قدرت 319 اسب بخار و سیستم محرک چهار چرخ

بی ام و انبوهی از سیستم‌های ایمنی و رفاهی را در این مدل تعبیه کرده تا مشتریان همانند دیگر محصولات با یک خودرو بی‌نظیر و قدرتمند رو به رو باشند. از ویژگی‌های ایمنی باید به سیستم تشخیص عابر پیاده، سیستم عدم عبور از خط، سیستم دوربین 360 درجه و چندی دیگر اشاره کرد.

متاسفانه این شرکت آلمانی اطلاعات قیمت و پیکربندی محصول جدید را اعلام نکرد.

(2 رای‌ها)
  • هیچ دیدگاهی یافت نشد

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.