اوپو از اولین دوربین زیرنمایشگر برای گوشی‌های هوشمند رونمایی کرد!

نمایشگاه MWC Shanghai 2019 از امروز در کشور چین آغاز شده است و یکی از بزرگترین مراسم این رویداد کنفرانس اوپو بود، جاییکه در آن از اولین دوربین زیر نمایشگر گوشی رونمایی شد. ماه گذشته اولین خبرها درخصوص دوربین سلفی هیجان انگیز اوپو منتشر شد و حالا این شرکت چینی با معرفی آن امیدوار است تا تجربه نمایشگر تمام صفحه را بدون هیچ ناچ، حفره، مکانیسم بالاجهنده و ... به کاربر هدیه کند.

اوپو برای ساخت این تکنولوژی از یک نمایشگر و ماژول دوربین اختصاصی استفاده کرده است. بخشی از نمایشگر که بالای لنز قرار می‌گیرد از ماده به‌خصوص با میزان شفافیت بالا ساخته شده است که ساختار پیکسل‌های آن بازطراحی شده است تا اطمینان حاصل شود که انتقال نور به‌صورت بهینه صورت خواهد گرفت. دوربین آن هم خاص است و و دیافراگم بزرگ، سنسور بزرگ و اندازه پیکسلی بزرگتر طراحی شده تا از هرگونه بازتاب نوری جلوگیری کند.

ساختار دوربین زیرنمایشگر اوپوساختار دوربین زیرنمایشگر اوپو

یک دوربین معمولاً زمانی که نور به سنسور برخورد می‌رسد تصویر را ثبت می‌کند، اما وجود یک لایه مانند نمایشگر بر روی آن ممکن است باعث شود تصویر ثبت شده تار شود. اوپو گفته است که از سه الگوریتم برای بالابردن عملکرد دوربین بدون آسیب رسانده به عملکرد صفحه نمایش استفاده کرده است.

اولین الگوریتم وایت بالانس است؛ اوپو تنظیمات هدفمند انجام داده است و رنگ‌های کالیبره کرده است تا مانع از خراب شدن تصویر با هر منبع نوری شود. الگوریتم دوم HDR است که میزان اوراکسپوز را کاهش داده و روشنایی را در سایه افزایش می‌دهد. الگوریتم آخر Haze Removal است که برای حذف عناصری که در بالای لنز قرار می‌گیرند استفاده خواهد شد، این الگوریتم به بالارفتن وضوح تصویر کمک خواهد کرد.

اوپو گفته است که گوشی هوشمند آینده آنها با دوربین زیرنمایشگر "مربوط به نسل آینده، بدون ناچ، با بدنه یکپارچه و شناخته‌شده" خواهد بود، اما درخصوص مشخصات این گوشی، قیمت و حتی زمان عرضه آن هیچ توضیحی ارائه نکرد. تمام آنچه که در کنفرانس اوپو در نسخه چینی MWC 2019 گفته شده این بود که گوشی هوشمند موردنظر با تکنولوژی دوربین زیرنمایشگر در آینده نزدیک معرفی خواهد شد.

(2 رای‌ها)

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • اگه که کیفیت تصاویرش خوب باشه که یه جهش بزرگ برای نسبت صفحه نمایش میشه

    1 پاسخ

دیدگاه خود را اضافه کنید.

ارسال دیدگاه به عنوان مهمان

0
دیدگاه شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

تصاویر نویسندگان دیدگاه از Gravatar گرفته می‌شود.